Ewolucja a miłosierdzie Boże

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 15:30

KAAN pisze:
Kravia pisze:
KAAN pisze:Ono jest dla grzeszników, którzy nie chcą się upamiętać i chcą grzeszyć dalej, popełniać zło.
Nie, powiedziałeś, że Bóg stworzył straszliwe konsekwencje grzechu, żeby uratować ludzi przed Piekłem.
I dlatego każdy kto przerazi się konsekwencjami grzechu ma szansę na zbawienie. Dopóki nie przerazisz się swoim stanem i nie nawrócisz się idziesz drogą prowadzącą prosto do piekła.

Dobra, jeszcze raz, powoli: Bóg podzielił uczynki na dobre i złe. Ustalił, że jeśli ktoś będzie robił te uznane przez Niego za złe, to zostanie ukarany strasznymi męczarniami. A żeby dodatkowo zniechęcić ludzi do czynienia zła, stworzył straszliwe konsekwencje grzechu, takie jak śmierć, cierpienie, choroby. To masz na myśli, czy coś źle rozumiem?

Informować o prawdzie, czy udowadniać prawdę?

Informować o prawdzie, dowodzenie jest nieskuteczne dla ludzi którzy nie chcą uwierzyć w prawdę, zawsze znajdą wymówkę żeby nie uwierzyć, podobnie jak ty zawsze znajdziesz wymówkę żeby nie odrzucić bajki o ewolucji i rozsądnie przyjąć prawdę podaną w Biblii.

Wiesz co? Jeśli przelejesz mi na konto 50zł, ja wyślę ci 50 milionów. A jak mi nie wyślesz, to od niedzieli z twojego konta zaczną znikać pieniądze. To jest prawda. Co, nie wierzysz mi? Przecież powiedziałam ci, że to prawda. Nie szukaj jakichś wymówek, byle mi nie wierzyć.


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 15:34

chwat pisze:
Kravia pisze:
Kto przygotował ogień wieczny? Diabeł sam sobie?

W ogniu nie ma niczego złego. Ogień nie jest zły.
Piekło w Twojej narracji to miejsce, które zostało stworzone przez Boga, aby wytwarzało zło. Twój język był pewnego rodzaju wyrzutem pod adresem Boga, za stworzenie zła. Bo gdyby nie Bóg, to nie byłoby piekła, więc to wszystko przez Niego.

Ale Biblia mówi tylko: "Bóg stworzył wszystko dobre "
Przygotowanie ognia, nie równa się stworzeniu piekła.

Nie. Zignorowałeś kontekst. KAAN twierdził, że Bóg stworzył straszliwe konsekwencje grzechu, żeby uchronić ludzi przed Piekłem. Mimo że stworzył i jedno, i drugie. Więc może ty odpowiesz mi na to pytanie: przed czym Bóg chciał nas uchronić, tworząc tak straszne konsekwencje grzechu jak choroby, cierpienie, przymus zjadania siebie nawzajem, i śmierć? A jeśli to nie Bóg stworzył konsekwencje grzechu, to kto?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: chwat » 29 sie 2019, 15:53

Kravia pisze:]
Nie. Zignorowałeś kontekst. KAAN twierdził, że Bóg stworzył straszliwe konsekwencje grzechu, żeby uchronić ludzi przed Piekłem. Mimo że stworzył i jedno, i drugie. Więc może ty odpowiesz mi na to pytanie: przed czym Bóg chciał nas uchronić, tworząc tak straszne konsekwencje grzechu jak choroby, cierpienie, przymus zjadania siebie nawzajem, i śmierć? A jeśli to nie Bóg stworzył konsekwencje grzechu, to kto?

Nie czytałem kontekstu. Nie sądzę, żeby jakikolwiek kontekst uprawniał do wypowiedzi, które w żadnym kontekście nie wydają się prawidłowe. Bóg jako twórca czegoś złego jest zaprzeczeniem Jego natury.

Nie uważam, żeby Bóg był twórcą chorób.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 15:56

Ok, powiedz mi w takim razie: dlaczego na skutek grzechu zwierzęta zmuszone zostały do zjadania się nawzajem, by przeżyć?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 29 sie 2019, 16:15

Kravia pisze:
KAAN pisze:
Kravia pisze:Nie, powiedziałeś, że Bóg stworzył straszliwe konsekwencje grzechu, żeby uratować ludzi przed Piekłem.
I dlatego każdy kto przerazi się konsekwencjami grzechu ma szansę na zbawienie. Dopóki nie przerazisz się swoim stanem i nie nawrócisz się idziesz drogą prowadzącą prosto do piekła.
Dobra, jeszcze raz, powoli: Bóg podzielił uczynki na dobre i złe. Ustalił, że jeśli ktoś będzie robił te uznane przez Niego za złe, to zostanie ukarany strasznymi męczarniami. A żeby dodatkowo zniechęcić ludzi do czynienia zła, stworzył straszliwe konsekwencje grzechu, takie jak śmierć, cierpienie, choroby. To masz na myśli, czy coś źle rozumiem?
Źle rozumiesz, Pan Bóg nie stworzył systemu karania, nie taki był cel stworzenia, Pan Bóg stworzył człowieka z miłości, człowiek jest ukochanym stworzeniem tak bardzo że w celu jego ratowania poświęcił swojego Syna, aby ten umarł na krzyżu za grzechy ludzi. Zło jest wynalazkiem szatana, człowiek posłuchał szatana dlatego musi ponieść konsekwencje grzechu i te konsekwencje są po to by zło zostało osadzone i ukarane a człowiek miał podstawy do upamiętania.
Informować o prawdzie, dowodzenie jest nieskuteczne dla ludzi którzy nie chcą uwierzyć w prawdę, zawsze znajdą wymówkę żeby nie uwierzyć, podobnie jak ty zawsze znajdziesz wymówkę żeby nie odrzucić bajki o ewolucji i rozsądnie przyjąć prawdę podaną w Biblii.

Wiesz co? Jeśli przelejesz mi na konto 50zł, ...
Właśnie pisałem o takiej postawie, to prowadzi cię wprost do piekła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 17:10

KAAN pisze:
Kravia pisze:Dobra, jeszcze raz, powoli: Bóg podzielił uczynki na dobre i złe. Ustalił, że jeśli ktoś będzie robił te uznane przez Niego za złe, to zostanie ukarany strasznymi męczarniami. A żeby dodatkowo zniechęcić ludzi do czynienia zła, stworzył straszliwe konsekwencje grzechu, takie jak śmierć, cierpienie, choroby. To masz na myśli, czy coś źle rozumiem?
Źle rozumiesz, Pan Bóg nie stworzył systemu karania, nie taki był cel stworzenia, Pan Bóg stworzył człowieka z miłości, człowiek jest ukochanym stworzeniem tak bardzo że w celu jego ratowania poświęcił swojego Syna, aby ten umarł na krzyżu za grzechy ludzi. Zło jest wynalazkiem szatana, człowiek posłuchał szatana dlatego musi ponieść konsekwencje grzechu i te konsekwencje są po to by zło zostało osadzone i ukarane a człowiek miał podstawy do upamiętania.

Czekaj, mówiłeś, że to Bóg stworzył straszliwe konsekwencje grzechu. Teraz twierdzisz, że szatan? Może się nie zrozumieliśmy, więc zapytam jeszcze raz: jak to się stało, że po złamaniu zakazu przez kilku ludzi zwierzęta zaczęły pożerać się nawzajem? Co sprawiło taką zmianę w ich genotypach? Nie mów "grzech", bo grzech to tylko etykietka dla czynu uznanego przez Boga za niepożądany.

Właśnie pisałem o takiej postawie, to prowadzi cię wprost do piekła.

A według mnie to twoja postawa prowadzi cie wprost do Piekła. I co, kto z nas ma rację?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: chwat » 29 sie 2019, 17:31

Kravia pisze:Ok, powiedz mi w takim razie: dlaczego na skutek grzechu zwierzęta zmuszone zostały do zjadania się nawzajem, by przeżyć?

Że co proszę?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 29 sie 2019, 19:49

Kravia pisze: Teraz twierdzisz, że szatan?
Zakałapućkałaś się w myśleniu albo specjalnie rżniesz głupa, żeby strolować rozmowę; przeczytaj poprzednie posty i napisz coś z sensem.
Właśnie pisałem o takiej postawie, to prowadzi cię wprost do piekła.
A według mnie to twoja postawa prowadzi cie wprost do Piekła. I co, kto z nas ma rację?
Ja, bo ty jesteś ateistką, agnostykiem lub czymś podobnym, a bez wiary nie można podobać się Bogu, tak mówi Słowo. Masz przechlapane, pójdziesz do piekła, chyba... że się nawrócisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 29 sie 2019, 20:07

Kravia pisze z sensem od początku. To ty się miotasz i jak zwykle atakujesz "wszystko" co się rusza i nie wierzy w twoje brednie.
Karvia, licz się teraz z punktami karnymi, poniżaniem, a w efekcie końcowym - banem.
Takie rozmowy na tym forum nie mają żadnego sensu. Są skazane na przegraną.


Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 20:13

KAAN pisze:
Kravia pisze: Teraz twierdzisz, że szatan?
Zakałapućkałaś się w myśleniu albo specjalnie rżniesz głupa, żeby strolować rozmowę; przeczytaj poprzednie posty i napisz coś z sensem.

Czy "rżniesz głupa" to to samo, co "kłamiesz"? Powinieneś sam sobie wlepić punt karny. Jak ja bym ci napisała, że "rżniesz głupa" po tym, jak opisałeś ewolucję i stwierdziłeś, że to nie jest ewolucja, to pewnie skończyłoby się przynajmniej na ostrzeżeniu. Ale ja staram się podchodzić z szacunkiem do rozmówcy, i ciebie proszę o to samo.

Napisałeś "Zło jest wynalazkiem szatana". A wcześniej napisałeś, że konsekwencje grzechu: choroby, cierpienie, śmierć, mutacje, instynkt zabijania, zostały stworzone przez Boga. Wyjaśnij mi to, zamiast rzucać bezpodstawnymi oskarżeniami.
Ja, bo ty jesteś ateistką, agnostykiem lub czymś podobnym, a bez wiary nie można podobać się Bogu, tak mówi Słowo. Masz przechlapane, pójdziesz do piekła, chyba... że się nawrócisz.

Ale ja także wierzę! Tyle że w inny sposób interpretacji Pisma, niż ty. A gdzie w Piśmie masz napisane, że do Zbawienia konieczna jest wiara w to, co mówi KAAN na jakimś forum?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 20:17

He.Lena pisze:Kravia pisze z sensem od początku. To ty się miotasz i jak zwykle atakujesz "wszystko" co się rusza i nie wierzy w twoje brednie.
Karvia, licz się teraz z punktami karnymi, poniżaniem, a w efekcie końcowym - banem.
Takie rozmowy na tym forum nie mają żadnego sensu. Są skazane na przegraną.

Liczę się z tym, przeżyłam próbkę tego na katolickim forum, nawet tak samo określono moje argumenty: że "rżnę głupa" ;) Będę pisać, ile dam radę, a jak dostanę bana, to cóż, bywa!


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 20:20

chwat pisze:
Kravia pisze:Ok, powiedz mi w takim razie: dlaczego na skutek grzechu zwierzęta zmuszone zostały do zjadania się nawzajem, by przeżyć?

Że co proszę?

Bóg podobno stworzył idealny świat, gdzie wszyscy żywili się roślinami i owocami. Gdy pierwsi ludzie zgrzeszyli, nagle na całym świecie zaszły zmiany: pojawiły się choroby, cierpienie, śmierć, zło. Odtąd zwierzęta musiały zjadać się nawzajem, by przeżyć. Pytam, dlaczego konsekwencje grzechu pierwszych ludzi były właśnie takie, a nie inne. Co miało na nie wpływ.


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 29 sie 2019, 20:22

Kravia pisze:
KAAN pisze:
Kravia pisze: Teraz twierdzisz, że szatan?
Zakałapućkałaś się w myśleniu albo specjalnie rżniesz głupa, żeby strolować rozmowę; przeczytaj poprzednie posty i napisz coś z sensem.
Czy "rżniesz głupa" to to samo, co "kłamiesz"?
To mniej więcej to samo co trolujesz.
. Ale ja staram się podchodzić z szacunkiem do rozmówcy
Z twoich postów wynika że nie masz szacunku do rozumu ludzkiego i piszesz bezsensownie, obrażając ludzką inteligencję, nie będe rozmawiać z tobą jeśli nadal będziesz tak działać.
Ja, bo ty jesteś ateistką, agnostykiem lub czymś podobnym, a bez wiary nie można podobać się Bogu, tak mówi Słowo. Masz przechlapane, pójdziesz do piekła, chyba... że się nawrócisz.
Ale ja także wierzę! Tyle że w inny sposób interpretacji Pisma, niż ty.
Eee tam, wierzysz w ewolucję a nie Bogu.
A gdzie w Piśmie masz napisane, że do Zbawienia konieczna jest wiara w to, co mówi KAAN na jakimś forum?
Nigdzie, natomiast jest napisane, że musisz wierzyć Panu Jezusowi, w to co ogłosił jako Ewangelię. Ty tak nie wierzysz i dlatego masz przechlapane.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: chwat » 29 sie 2019, 21:22

Kravia pisze:Bóg podobno stworzył idealny świat, gdzie wszyscy żywili się roślinami i owocami. Gdy pierwsi ludzie zgrzeszyli, nagle na całym świecie zaszły zmiany: pojawiły się choroby, cierpienie, śmierć, zło. Odtąd zwierzęta musiały zjadać się nawzajem, by przeżyć. Pytam, dlaczego konsekwencje grzechu pierwszych ludzi były właśnie takie, a nie inne. Co miało na nie wpływ.

Osobliwa wizja, nie podzielam jej. Nie sądzę, żeby śmierć była rozumiana tutaj jako zakończenie biologicznych funkcji życiowych, ale jako odwrócenie się od źródła życia, czyli Boga.

Jeśli śmierć miałaby być rozumiana dosłownie, to Jezus jako syn Boży, nie mający nic wspólnego z grzechem, nie mógłby umrzeć na krzyżu tak, jak umarł, czyli przez zatrzymanie się biologicznych funkcji życiowych. Powinien być nieśmiertelny i Jego agonia na krzyżu powinna się nigdy nie zakończyć. Powinien umierać, umierać i nigdy nie umrzeć.
Jako że śmierć Jego organizmu jednak nastąpiła, to myślę że śmierć jako skutek grzechu należy rozumieć głębiej, jako przeciwieństwo zbawienia, jako odwrócenie się od Boga, jako wieczne potępienie wybrane grzeszną decyzją człowieka.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 29 sie 2019, 22:07

KAAN pisze:
Kravia pisze:
KAAN pisze:Zakałapućkałaś się w myśleniu albo specjalnie rżniesz głupa, żeby strolować rozmowę; przeczytaj poprzednie posty i napisz coś z sensem.
Czy "rżniesz głupa" to to samo, co "kłamiesz"?
To mniej więcej to samo co trolujesz.

A masz dowód? jak nie, to znaczy to samo, co "kłamiesz", albo i lepiej, "łżesz" (podobny poziom wulgarności).
. Ale ja staram się podchodzić z szacunkiem do rozmówcy
Z twoich postów wynika że nie masz szacunku do rozumu ludzkiego i piszesz bezsensownie, obrażając ludzką inteligencję, nie będe rozmawiać z tobą jeśli nadal będziesz tak działać.

I kto to mówi.

Ale ja także wierzę! Tyle że w inny sposób interpretacji Pisma, niż ty.
Eee tam, wierzysz w ewolucję a nie Bogu.

A ty wierzysz w grawitację, nie Bogu. Widzisz? Tyle samo sensu ma to, co powiedziałeś.
A gdzie w Piśmie masz napisane, że do Zbawienia konieczna jest wiara w to, co mówi KAAN na jakimś forum?
Nigdzie, natomiast jest napisane, że musisz wierzyć Panu Jezusowi, w to co ogłosił jako Ewangelię. Ty tak nie wierzysz i dlatego masz przechlapane.

A gdzie w Ewangelii masz napisane, że ewolucja nie jest i nie może być prawdziwa?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości