Ewolucja a miłosierdzie Boże

Dyskusje o powstaniu świata.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 29 lut 2020, 08:37

KAAN pisze:To co piszesz naprawdę jest śmieszne (...)


Smieszne...?...naprawde...?


próbuję cię skierować we właściwym kierunku myślenia o Panu Jezusie i zbawieniu


Daruj sobie, KAAN.... :->

Z historycznym Jezusem jestesmy per ty, bo to moj duchowy brat :->

Kiedys nazywalam Go Panem, tak jak ty...ale to nie bylo zgodne z PRAWDA, ktorej On wydal swiadectwo, za ktore wybrancy JHWH zamordowali Go i zlozyli w ofierze na oltarzu klamstwa... :-(

Zbawienia "z laski przez wiare", lansowanego przez zydowskiego konwertyte, rowniez nie potrzebuje, bo w swietle Prawdy okazalo sie, ze nie dotyczy mnie zydowskie prawo, przez ktore poznaje sie tzw. grzech, w ktory -wg nauki falszywego apostola- nalezy uwierzyc i utozsamic sie z nim...jak z narkotykiem, oferowanym przez dealera...aby nastepnie zlozyc w ofierze wlasną, nacpaną tym opium kreature na oltarzu JHWH, ktory tym razem schowal sie w niepojetej Trojcy... :)


Pozdrawiam cie konsekwentnie w Duchu i Prawdzie :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 29 lut 2020, 09:54

Luba pisze:
KAAN pisze:To co piszesz naprawdę jest śmieszne (...)
Smieszne...?...naprawde...?
Tak, wręcz żenujące. Jeśli ktoś własne wymysły podnosi do rangi bezwzględnej prawdy objawionej to jest to żenada.
próbuję cię skierować we właściwym kierunku myślenia o Panu Jezusie i zbawieniu
Daruj sobie, KAAN....
Próbować zawsze można, niewielu jest takich co się nawracają, ale nawet przeciwnik Pana Jezusa i walczący ze Zborem Bożym Saul z Tarsu nawrócił się i był wspaniałym apostołem Pana Jezusa.

Kiedys nazywalam Go Panem, tak jak ty...ale to nie bylo zgodne z PRAWDA,
Widocznie ci ktoś namieszał w głowie zabierając Biblię żebyś nie mogła dostrzec jego kłamstwa. Nie możesz być w społeczności z Bogiem nie uznając Pana Jezusa za Pana.

Dzieje Apostolskie 10:36 Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich.

List do Rzymian 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

I List do Koryntian 12:3 Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym
.

Jak widzisz jesteś poza prawdą i nie masz Ducha Świętego, musisz się nawrócić i pokutować.

Zbawienia "z laski przez wiare", lansowanego przez zydowskiego konwertyte, rowniez nie potrzebuje,
I z tego powodu jesteś pogrążona w swoich grzechach, musisz się nawrócić.

Pozdrawiam cie konsekwentnie w Duchu i Prawdzie :)
Konsekwentnie uświadamiam ci że nie masz ani Ducha ani prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 29 lut 2020, 15:11

KAAN pisze: Nie możesz być w społeczności z Bogiem nie uznając Pana Jezusa za Pana.

Dzieje Apostolskie 10:36 Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich.

List do Rzymian 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

I List do Koryntian 12:3 Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym
.



Tak , KAAN...nie moge byc w spolecznosci z Bogiem lansowanym w Biblii przez faryzeusza Pawla, ktory szarpie sie na zycie CHRYSTUSA, krzyzujac Go, a nastepnie - "wyznajac ukrzyzowanego"- nazywa go swoim Panem... :-(

Pawel i caly judeochrzescijanski swiat niszcza PRAWDE objawiona w CZLOWIEKU, historycznym Jezusie, w imie swojego "zazdrosnego" Boga JAHWE, ktoremu ten zdeterminowany konwertyta pomogl znalezc kryjowke w chrzescijanskiej Trojcy :-(

Pozdrawiam cie w Duchu, przed ktorym prawda o twoim nauczycielu Pawle nie da sie ukryc :->

Duch Prawdy radzi kazdemu, aby opuscil swiat, ktory wierzy, ze zadal smierc Chrystusowi :->

Pozdrawiam cie, KAAN, w Duchu niesmiertelnego Chrystusa :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 29 lut 2020, 15:17

Luba pisze:
KAAN pisze: Nie możesz być w społeczności z Bogiem nie uznając Pana Jezusa za Pana.

Dzieje Apostolskie 10:36 Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich.

List do Rzymian 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

I List do Koryntian 12:3 Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym
.

Tak , KAAN...nie moge byc w spolecznosci z Bogiem lansowanym w Biblii...
Jest tylko jeden Bóg, ten objawiony w Biblii, reszta to bałwany, bożki. Z powodu twojego wyznania niewiary z pewnością staniesz na sądzie tego prawdziwego Pana Boga, o ile sie nie nawrócisz do niego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 29 lut 2020, 15:48

KAAN pisze:Jest tylko jeden Bóg, ten objawiony w Biblii, reszta to bałwany, bożki. Z powodu twojego wyznania niewiary z pewnością staniesz na sądzie tego prawdziwego Pana Boga, o ile sie nie nawrócisz do niego.



Bog opisany w Biblii to tajemniczy JHWH, ktory poprzez swoje narody wybrane trzyma w duchowej niewoli caly swiat, wmawiajac mu grzech i smierc CHRYSTUSA :-(

Ja- za sprawa Ducha Prawdy- nie podlegam juz jego jurysdykcji i nigdy nie stane przed jego sądem :->

PRAWDA, objawiona przez niesmiertelnego CHRYSTUSA w historycznym CZLOWIEKU o imieniu Jezus, wyzwolila mnie na zawsze spod prawa JHWH, przez ktore poznawalam tylko grzech, prowadzacy w otchlan piekiel, w duchowych ciemnosciach tegoz ojca klamstwa... :->

Pozdrawiam cie w IMIE Ducha Prawdy, pochodzacego od istniejacego w PRAWDZIE Ojca, ktory obdarza ludzi duchowa wolnoscia :)


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 29 lut 2020, 15:52

Co Luba wypisuje? Próbuję się zorientować, ale wygląda to raczej na chorobę i problemy z własną tożsamością.
A te pozdrowienia, które są systematycznie odrzucane, wyglądają na złośliwość, trolling lub jeszcze coś gorszego.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 29 lut 2020, 16:22

He.Lena pisze:Co Luba wypisuje? Próbuję się zorientować, ale wygląda to raczej na chorobę i problemy z własną tożsamością.
A te pozdrowienia, które są systematycznie odrzucane, wyglądają na złośliwość, trolling lub jeszcze coś gorszego.



He.Lena, przykro mi, ze moje szczere pozdrowienia w Duchu i Prawdzie wywoluja w tobie tyle negatywnych emocji :-(


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 29 lut 2020, 17:20

Luba pisze:
He.Lena pisze:Co Luba wypisuje? Próbuję się zorientować, ale wygląda to raczej na chorobę i problemy z własną tożsamością.
A te pozdrowienia, które są systematycznie odrzucane, wyglądają na złośliwość, trolling lub jeszcze coś gorszego.



He.Lena, przykro mi, ze moje szczere pozdrowienia w Duchu i Prawdzie wywoluja w tobie tyle negatywnych emocji :-(

Nie zrozumiałaś...
U mnie żadnych emocji nie wywołują twoje pozdrowienia.
Zauważam tylko, że jesteś źle wychowana i nie dociera do ciebie prosty przekaz, że KAAN sobie nie życzy takich pozdrowień. Mówi ci to wiele razy. A może jesteś dzieciakiem, albo maniakiem, nie wiem i nie chcę wiedzieć.
Widzę, że niewiele się zmieniło tutaj. Nie warto wracać na forum, aby takie głupoty czytać.
Pozdrawiam, normalnie, bez żadnych duchów :lol:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 29 lut 2020, 17:27

Luba pisze:
KAAN pisze:Jest tylko jeden Bóg, ten objawiony w Biblii, reszta to bałwany, bożki. Z powodu twojego wyznania niewiary z pewnością staniesz na sądzie tego prawdziwego Pana Boga, o ile sie nie nawrócisz do niego.
Bog opisany w Biblii to tajemniczy JHWH...
To jest prawdziwy Bóg którego nie znasz.
Ja- za sprawa Ducha Prawdy- nie podlegam juz jego jurysdykcji i nigdy nie stane przed jego sądem
Twoje słowa wskazują, ze ten twój duch to sam diabeł który oszukuje cię tak samo jak Adama i Ewę w Edenie:

I Księga Mojżeszowa 3:4 Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,

Luba pisze:Pozdrawiam cie w IMIE Ducha Prawdy,
Nie przyjmuję pozdrowień od ducha diableskiego


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 29 lut 2020, 17:29

He.Lena pisze:Pozdrawiam, normalnie, bez żadnych duchów :lol:



Dziekuje....w Duchu i Prawdzie :)


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 29 lut 2020, 17:36

Luba pisze:
He.Lena pisze:Pozdrawiam, normalnie, bez żadnych duchów :lol:



Dziekuje....w Duchu i Prawdzie :)

To jest już bezczelność i złośliwość.
Proszę, abyś mnie w taki sposób nie pozdrawiała.
Nie życzę sobie i chcę, abyś uszanowała moje zdanie w tej sprawie.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 29 lut 2020, 17:43

He.Lena pisze:
Luba pisze:
He.Lena pisze:Pozdrawiam, normalnie, bez żadnych duchów :lol:



Dziekuje....w Duchu i Prawdzie :)

To jest już bezczelność i złośliwość.
Proszę, abyś mnie w taki sposób nie pozdrawiała.
Nie życzę sobie i chcę, abyś uszanowała moje zdanie w tej sprawie.



He.Lena, wszystko, co tutaj pisze pochodzi od Ducha Prawdy...rowniez moje pozdrowienia i podziekowania pod twoim adresem.

Jesli ci to nie pasuje, to omijaj moje wpisy szerokim lukiem ... :) nie bedziesz miala problemu z Duchem Prawdy... :)


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 29 lut 2020, 18:34

He.Lena, wszystko, co tutaj pisze pochodzi od Ducha Prawdy...

Jeśli mi to udowodnisz, wtedy rozważę sprawę.
Proszę o podanie pism, linków do nauk, książek, artykułów, dokumentów, które są podstawą twojej wiary.

Każdy, dosłownie każdy, może rzucić w przestrzeń tekst: " wszystko, co tutaj pisze pochodzi od Ducha Prawdy"
Wykaż to, bo w przeciwnym razie jesteś gołosłowna, a w dodatku próbujesz sprowadzić na manowce innych ludzi.

Pamiętaj o tym, że twoje teksty czytają różni ludzie, na różnym poziomie wiary lub niewiary i możesz skrzywdzić. A tego robić nikomu nie wolno.
To nie jest kwestia: jak ci się nie podoba to nie czytaj. Problem jest dużo poważniejszy. Umiesz się nad tym zastanowić?


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 29 lut 2020, 19:07

He.Lena pisze:
He.Lena, wszystko, co tutaj pisze pochodzi od Ducha Prawdy...

Jeśli mi to udowodnisz, wtedy rozważę sprawę.
Proszę o podanie pism, linków do nauk, książek, artykułów, dokumentów, które są podstawą twojej wiary.


Niestety, nie udowodnie ci :)
Prawda to rzeczywistosc duchowa, a wiec nie oczekuj ode mnie materialnych dowodow.

Tylko w swoim duchu mozesz to zweryfikowac.... :) ...jesli twoj duch zaprotestuje, to zwyczajnie odrzucisz przekazywane przeze mnie tresci :)

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)

...i ide na nocny dyzur :) ...ew. do nastepnego razu :)


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 01 mar 2020, 10:17

Luba pisze:
He.Lena pisze:Jeśli mi to udowodnisz, wtedy rozważę sprawę.
Proszę o podanie pism, linków do nauk, książek, artykułów, dokumentów, które są podstawą twojej wiary.


Niestety, nie udowodnie ci :)
Prawda to rzeczywistosc duchowa, a wiec nie oczekuj ode mnie materialnych dowodow.

Tylko w swoim duchu mozesz to zweryfikowac.... :) ...jesli twoj duch zaprotestuje, to zwyczajnie odrzucisz przekazywane przeze mnie tresci :)

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)

...i ide na nocny dyzur :) ...ew. do nastepnego razu :)

Każde słowo, które tu piszesz jest wielkim kłamstwem. Do tego jakaś nierozgarnięta jesteś. Ileż można zwracać człowiekowi uwagę, że nie życzy sobie twoich pozdrowień, a ta swoje...

Prawda to nie jest rzeczywistość duchowa. Zupełnie mylisz pojęcia. Każde twierdzenie uzasadnia się dowodami.
Skoro niczego nie możesz udowodnić, to jesteś niewiarygodna. Nawet wiarę i duchowość należy uzasadnić jakąś logiką.
Sama piszesz:"jesli twoj duch zaprotestuje:..., właśnie mój duch protestuje. Twoich bajek nie da się sprawdzić. Swoją wiarę, którą szumnie nazywasz duchowością, bierzesz z twojego (myślę, że chorego) umysłu. Wiele osób uważa się, że są królami, Napoleonami, hrabinami, mesjaszami itd. Domyślasz się gdzie tych osób jest najwięcej?



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości