Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: Zbyszekg4 » 20 sie 2019, 06:07

Jesteście skłonni protestować?!...

https://youtu.be/5bCQIquRECA


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: Albertus » 20 sie 2019, 09:03

Zbyszekg4 pisze:Jesteście skłonni protestować?!...

https://youtu.be/5bCQIquRECA


Jak atakują niewinnych ludzi to zawsze trzeba protestować ale nie trzeba protestować gdy atakują agresywną ideologię bo to jest samoobrona.


Czy należy protestować gdy atakują hitleryzm? Moim zdaniem nie.

Czy należy protestować gdy atakują komunizm? Moim zdaniem nie.

To dlaczego w tym ideologicznym i manipulacyjnym wierszyku są wymienieni komuniści?

A dlaczego nie ma tam wymienionych katolików?

Ogólnie rzecz biorąc to cały ten filmik to tendencyjna i manipulatorska agitka do której manipulatorsko wykorzystano wiersz Martina Niemollera
Wstyd dla ludzi którzy w niej uczestniczą.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: Riddick » 20 sie 2019, 09:29

Protestować w obronie komunistów i socjaldemokratów? Za niszczenie i zniszczenie milionów żyć ludzkich i za spowodowanie rozkładu cywilizacji? No chyba to jakiś żart.
Co do reszty, też nie będę protestować, bo tandetne rozgrywki polityczne mnie nie interesują, a „obrażanie” wszystkich jest tego przejawem. Generalnie jest różnica, kiedy ktoś jest „obrażany” a kiedy jest przejaw fizycznej przemocy. Bo takie jednostki spod znaku lgbt czują się „obrażane” kiedy mówi się prawdę o tym, że są to jednostki o relacjach wyjałowionych, nieuporządkowanych, zdeprawowanych i że tego typu relacje nie cieszą się uznaniem Pana Boga. Jest to prawda, a jednak lgbt się burzy. Nie będę zatem protestować, kiedy ktoś nie może przyjąć prostej obiektywnej prawdy i się burzy z tego powodu. Gadanie o sędziach, nauczycielach, kobietach... szkoda strzępić wiadomo co. Kolejne żałosne politykowanie na emocjach.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: KAAN » 20 sie 2019, 10:17

Zbyszku to lewacki manifest, dobre idee są tam wykręcone i wstawione w fałszywy kontekst. Zauważyłeś ze tam jest złożenie prześladowania przez nazistów i zdeptanie tęczowej flagi na gejowskiej prowokacji?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: Pankracy » 20 sie 2019, 11:53

A dla mnie smutne jest gdy osoby powołujące sie na nauki Chrystusa nazywaja innych zarazą, prowokatorami itp.
Jezus Chrystus ktory nauczal o miłości, o nadstawieniu drugiego policzka, ktory wyciągał ręke i wychodził do tych, ktorymi arcykapłani gardzili.
A dziś rzekomo wierzący w Chrystusa i jego nauki ludzie z różnych kościołów i środowisk nazywają innych, ktorzy nie podzielają ich poglądów, określeniami takimi jak Zaraza, Gorszy sort, Zdradzieckie mordy, albo obrzucają kamieniami robiąc to rzekomo w obronie tradycji i chrześcijaństwa ktorego założyciel kazal nastawić drugi policzek...
I nie mowie tego tylko w kontekście parad LGBT.
Ale za takie chrześcijaństwo to ja dziękuję. Chrześcijaństwo tego samego kalibra co islam w Arabii Saudyjskiej


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: Riddick » 20 sie 2019, 12:06

Pankracy - pokaż mi w którym miejscu Pan Jezus mówił, że wszystko wolno, że można czynić wszystko co wbrew Bogu. Nawet w imię miłości bliźniego. Nie ma czegoś takiego. Pan Jezus zawsze mówił do grzeszników, aby nie grzeszyli więcej. Czy środowiska lgbt chcą nie grzeszyć więcej? Nie. Oni chcą, aby akceptować ich grzechy i uznawać to za coś normalnego. Nie tego uczył Chrystus. Nie mówił o poklepywaniu po pleckach i mówieniu że grzech jest spoko i że należy go nauczać czy wymuszać machiną państwową akceptację i szerzenie grzechu. Jeżeli znajdziesz jakiś dowód na to, że Jezus pozwala grzeszyć do woli i nie zważać na to, co Bóg mówi, to odwołam wszystkie swoje twierdzenia i przestane być Chrześcijaninem.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: KAAN » 20 sie 2019, 12:46

Pankracy pisze:A dla mnie smutne jest gdy osoby powołujące sie na nauki Chrystusa nazywaja innych zarazą, prowokatorami itp.
No bo to jest zaraza ze wszystkimi swoimi atrybutami szkodliwości; jest zaraźliwa zwłaszcza u dzieci i młodzieży, ma swojego wirusa czyli diabelską lewacką ideologię, prowadzi w prawie stu procentach do śmierci (duchowej).
Jezus Chrystus ktory nauczal o miłości, o nadstawieniu drugiego policzka
Nie znasz tej idei, poczytaj Biblię teo zobaczysz prawdziwe znaczenie tego co Pan Jezus powiedział, nie ucz się słów Pana Jezusa od diabła, on zawsze wykręci Słowo na lewą stronę.
albo obrzucają kamieniami
W ST takich kamienowano, czyżbyś sugerował że LGBTUSBCIA są dzisiaj kamienowani? To też pochodzi z lewackiej narracji - pokazywanie cierpiętniczego obrazu upadłych ludzi.
robiąc to rzekomo w obronie tradycji i chrześcijaństwa ktorego założyciel kazal nastawić drugi policzek...
Zbyt często używasz idei nadstawiania policzka, z pewnością dlatego że kompletnie nie rozumiesz o co chodziło Panu Jezusowi. Uwierz mi że nie mam zamiaru nadstawiać drugiego policzka osobnikom, którzy deprawują otoczenie, atakują mnie, moją rodzinę, wiarę chrześcijańską przypisując obrzydliwe cechy, a swoje obrzydliwe praktyki każą mi akceptować, deprawują dzieci już od przedszkola.
I nie mowie tego tylko w kontekście parad LGBT.
Jak nie "tylko" to "także", i dlatego wpisujesz się w ich propagandę, w tą zarazę.
Ale za takie chrześcijaństwo to ja dziękuję.
Ja też dziękuję za takich co nazywają się chrześcijanami, ale milczą wobec tęczowej i lewackiej propagandy.
Chrześcijaństwo tego samego kalibra co islam w Arabii Saudyjskiej
Jest dokładnie odwrotnie; to tęczowi wyzamykaliby wszystkich w karnych koloniach reedukacyjnych, zabroniliby Biblii i wiary chrześcijańskiej. To gorzej niż w Arabii Saudyjskiej, to Korea Północna.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: Albertus » 20 sie 2019, 14:43

Pankracy pisze:A dla mnie smutne jest gdy osoby powołujące sie na nauki Chrystusa nazywaja innych zarazą, prowokatorami itp.
Jezus Chrystus ktory nauczal o miłości, o nadstawieniu drugiego policzka, ktory wyciągał ręke i wychodził do tych, ktorymi arcykapłani gardzili.
A dziś rzekomo wierzący w Chrystusa i jego nauki ludzie z różnych kościołów i środowisk nazywają innych, ktorzy nie podzielają ich poglądów, określeniami takimi jak Zaraza, Gorszy sort, Zdradzieckie mordy, albo obrzucają kamieniami robiąc to rzekomo w obronie tradycji i chrześcijaństwa ktorego założyciel kazal nastawić drugi policzek...
I nie mowie tego tylko w kontekście parad LGBT.
Ale za takie chrześcijaństwo to ja dziękuję. Chrześcijaństwo tego samego kalibra co islam w Arabii Saudyjskiej


To że Jezus Chrystus mówił o nastawianiu drugiego policzka nie powodowało tego że nie mówił faryzeuszom prawdy. Mówił im jak najbardziej prawdę , często w sposób bardzo dosadny i niedelikatny i to mówił konkretnym faryzeuszom podobnie robili wielokrotnie apostołowie. Tym bardziej można i należy mówić prawdę o złych ideologiach wrogich Bogu i człowiekowi.

A pytanie do ciebie:

Czy można wyrażać się źle o antysemitach i o hitlerowcach i potępiać ich ideologię? Czy chrześcijanom wolno tak czynić?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: marioosh666 » 20 sie 2019, 21:37

Byliście bowiem niegdyś ciemnością, a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości, Bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda. Dochodźcie tego, co jest miłe Panu I nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ciemności, ale je raczej karćcie, Bo to nawet wstyd mówić, co się potajemnie wśród nich dzieje.
Ef 5, 8 - 12

Kiedyś jak się mówiło o czerwonej zarazie to każdy wiedział, że chodzi o ideologię jaką jest komunizm. Dzisiaj jasnogród został tak wytresowany, że tęczowa zaraza kojarzy im się z ludźmi. Ja mogę powiedzieć tylko jedno - #MuremZaArcybiskupem :)


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto zaprotestuje kiedy ciebie zaatakują...

Postautor: chwat » 20 sie 2019, 22:43

Pankracy pisze:A dla mnie smutne jest gdy osoby powołujące sie na nauki Chrystusa nazywaja innych zarazą, prowokatorami itp.
Jezus Chrystus ktory nauczal o miłości, o nadstawieniu drugiego policzka, ktory wyciągał ręke i wychodził do tych, ktorymi arcykapłani gardzili.
Jezus jadał z grzesznikami i prostytutkami, ale to nie znaczy, że poklepywał ich po plecach, utwierdzając ich w ich grzechach. Nazwanie ich grzesznikami i prostytutkami, było tym samym, co obecne nazywanie propagowania dewiacji zarazą. Grzesznik był grzesznikiem, celnik był celnikiem, nierządnica nierządnicą, obłudnik obłudnikiem itd. Już w ST masz obowiązek pomóc Twojemu wrogowi, kiedy wół wpadnie mu do studni. Więc wyciągasz zwierze swojego wroga, ale zwróć uwagę, że on nadal pozostaje Twoim wrogiem - czyli to określenie jest formą wskazania jego błędnej postawy, która doprowadza go do bycia wrogiem.
Jeżeli chcesz pomóc komuś, kto niemoralnie żyje, to wpierw musisz jego błędy życiowe nazwać po imieniu. Jeśli tego nie zrobisz, to najzwyczajniej uniemożliwisz sobie działanie, bo wszystko będziesz akceptował.
Jezus nazywał faryzeuszy pobielanymi grobami, obłudnikami i nikt się nie skarżył, że nie odnosił się z troską do człowieka. Umierał na krzyżu i bynajmniej przed śmiercią nie odwołał swoich słów w rodzaju "moi bracia kochani, przepraszam was, chodźcie, niech was obejmę". Zostali nazwani tak jak wcześniej i niczego nie odwołano, bo na to zasługiwali.

Z miłością zwracasz się do grzesznika wtedy, kiedy on wyrazi skruchę i chce się nawrócić. Ani Ty, ani Bóg nie okaże miłosierdzia temu, kto nie uznaje swojego grzechu. Środowiska homoseksualne bynajmniej nie uznają swojego życia za grzech i nie szukają zmian, tylko chcą go jeszcze bardziej intensyfikować w taki sposób, żeby było ich jeszcze więcej, żeby się rozrastali i żeby zyskało to społeczną akceptację. Pranie mózgu robi się dzieciom już prawie od kołyski. Jeśli dzieciom wtłacza się w głowę, że masturbacja jest dobra, a współżycie homoseksualne to rzekoma forma miłości, to zaraza jest najdelikatniejszym określeniem na takie zachowania. Teraz już nie masz do czynienia z pojedynczymi przypadkami homoseksualizmu, nad którymi można by się z troską pochylić, ale z masowym propagowaniem go na skalę społeczną, które żadnej pomocy nie chce.

Katechizm mówi, że do osób homoseksualnych należy podchodzić z szacunkiem i z tym się trzeba zgodzić. Ale w takim przypadku mamy poruszoną sytuację, kiedy homoseksualista uzna swój problem i będzie widział potrzebę zmian. Wszystko zaczyna się wtedy, kiedy człowiek dostrzega swoją słabość.
Jednak obecnie wszystko zmierza do czegoś odwrotnego, mianowicie do tego, żeby ze słabości robić normę. Jeśli słabość zaczyna się rozprzestrzeniać na skalę społeczną, to zaczyna działać na ludzi wyznających zdrową moralność w sposób, jak choroba działa na zdrowy organizm. Infekcja obejmuje coraz dalsze zdrowe fragmenty. Jeśli będziesz temu przyklaskiwał i nie nazwiesz choroby zarazą, to ją zaakceptujesz.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości