Kościół Kwasu Heroda

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kościół Kwasu Heroda

Postautor: MieczDucha » 11 paź 2019, 16:42

Gdyby Zbawiciel Jezus Chrystus stał się człowiekiem i urodził w Polsce te 20-30 lat temu to 13 października 2019 podczas wyborów parlamentarnych - nie głosowałby na żadną partię, nie oddałby głosu na żadnego człowieka.

Gdy nie wierzyłem biblijnym obietnicom JEZUSA BOGA to wierzyłem politycznym obietnicom. Dzisiaj nie wierzę kompletnie polityce. Nie głosuję na żadne partie bo są zgniłe od środka i sam ZBAWICIEL nie głosowałby na nie.
Kilka pozytywnych punktów a za plecami mnóstwo złych i grzesznych rzeczy, wrogich BOGU i DOBREJ NOWINIE. Nie biorę w tym udziału, nie będę uczestnikiem czyichś grzechów. Nie staję po żadnej ze stron, ale modlę się za wszystkimi [1 Tm 2:1-4] aby nawracali się do ZBAWCY, byli posłuszni PANU panów i trzymali się prawdziwej biblijnej nauki. Polityczny świat to świat ciemności duchowej, to filozofie, ideologie dzieci ciemności. Dzieci światłości nie powinny w to mieszać się - np 2 Kortntian 6:14-18

System polityczny to chory system dzieci ciemności w którym dobrze wiemy co panuje. Panują w tym ciemnym systemie : wzajemne walki, obrażanie się, obrzucanie błotem, fałszywe oskarżenia, szukanie haków, kłótnie, groźby, nienawiść, kłamstwa, szyderstwa, robienie sobie na złość, wyzwiska, wrogość itd. To wszystko przenosi się do serc milionów wyborców którzy stają za jednymi przeciwko drugim.

W tym świecie ktoś kto jest wiernym uczniem Chrystusa, nie zyska szerszego poparcia ludzi, bo większość nie chce Chrystusa PANA i KRÓLA nad sobą więc nie wybiorą też nad sobą jego wiernego ucznia. Chrystus zapowiadał że powszechnie będziemy odrzucani, wzgardzeni, znienawidzeni a nie popierani, wybierani, zachwalani przez ludzi : "Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że znienawidził mnie wcześniej niż was. 19 Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego. Ponieważ jednak nie jesteście ze świata, ale ja was wybrałem ze świata, dlatego świat was nienawidzi." - Jan 15:18-19.

"Świat nie może was nienawidzić, ale mnie nienawidzi, bo ja świadczę o nim, że jego uczynki są złe." - Jan 7:7 -- dzieci ciemności nie będą wybierały dzieci światłości, aby te panowały nad nimi, ale będą nimi gardzić lub nienawidzić jak ich KRÓLEM - BOGIEM ŚWIATŁOŚCI : "Będziecie znienawidzeni przez wszystkich z powodu mego imienia." - Łukasz 21:17.
Żeby zyskać szerokie poparcie ludzi trzeba zboczyć od biblijnej nauki Chrystusa.

Łączenie chrześcijaństwa z polityką tworzy truciznę, niszczy Kościół od środka. Nierządnica będzie się zadawała z królami ziemi. Uważajcie na kościoły które mieszają się w politykę. Wierni chrześcijanie będą znienawidzeni, pogardzani - nie będą popierani, wybierani przez dzieci ciemności więc chcąc zyskać poparcie w polityce trzeba odejść od wiernej biblijnej nauki ZMARTWYCHWSTAŁEGO KRÓLA królów PANA panów.

,


Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kościół kwasu tego świata i Kościół kwasu Królestwa

Postautor: berecik » 16 paź 2019, 02:26

1 Kor. 5:8-10
Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy. Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami, ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata.

Myślę, że nie masz racji, a jednym z bogów, z którym wielu chrześcijan ma dziś w Polsce problem jest deus pacificus. Oczywiście to prawda, że pełno wokół nas ciemności, że jest ona obecna w polityce. Ale jest też obecna w Kościele Jezusa i w nas samych. Dzień, w którym uznasz, że sobie z nią poradziłeś, będzie dniem jej zwycięstwa.

Oczywiście, że Jezus nie głosowałby na żadną partię i na żadne królestwo, bo jest Królem innego Królestwa i takie argumentowanie wierzącemu po prostu nie przystoi. Ciemność, czyli brak prawdy, rzetelności, sprawiedliwej miary itd. dotyka wszystkie dziedziny życia, a my po to tu jesteśmy, by wnosić tam światło - czy jako kierowcy, nauczyciele, lekarze, prawnicy, czy politycy. Pierwej oczywiście trzeba się zająć ciemnością własnego umysłu i serca. Powiesz – mamy głosić Jezusa – Słowo … Kiepsko będzie z tym głoszeniem, jeśli będziesz kierowcą wymuszającym, nauczycielem ignorantem, lekarzem nieznającym rzemiosła, prawnikiem przekupnym, czy politykiem gardzącym ludźmi, dla służby którym polityk jest powołany.

Polityk to gospodarz klasy, przewodniczący wspólnoty lokatorskiej, radny dzielnicy itd. Na każdym poziomie możne sprzymierzyć się z ciemnością i światłością

Pzdr.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: KAAN » 16 paź 2019, 08:22

Polityka jest systemem tego świata, to pole działania szatana a nie Kościoła. W Kościele nie ma ciemności, bo jest on oblubienicą Baranka i każdy zbawiony nie jest w ciemności ale w światłości Zbawiciela:

1J 1:5 A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności.
6 Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy.
7 Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
8 Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
9 Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.


Polityka jest bagnem; jak do niego wejdziesz to z pewnością się ubrudzisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: Albertus » 16 paź 2019, 08:36

MieczDucha pisze:Gdyby Zbawiciel Jezus Chrystus stał się człowiekiem i urodził w Polsce te 20-30 lat temu to 13 października 2019 podczas wyborów parlamentarnych - nie głosowałby na żadną partię, nie oddałby głosu na żadnego człowieka.

Gdy nie wierzyłem biblijnym obietnicom JEZUSA BOGA to wierzyłem politycznym obietnicom. Dzisiaj nie wierzę kompletnie polityce. Nie głosuję na żadne partie bo są zgniłe od środka i sam ZBAWICIEL nie głosowałby na nie.
Kilka pozytywnych punktów a za plecami mnóstwo złych i grzesznych rzeczy, wrogich BOGU i DOBREJ NOWINIE. Nie biorę w tym udziału, nie będę uczestnikiem czyichś grzechów. Nie staję po żadnej ze stron, ale modlę się za wszystkimi [1 Tm 2:1-4] aby nawracali się do ZBAWCY, byli posłuszni PANU panów i trzymali się prawdziwej biblijnej nauki. Polityczny świat to świat ciemności duchowej, to filozofie, ideologie dzieci ciemności. Dzieci światłości nie powinny w to mieszać się - np 2 Kortntian 6:14-18

System polityczny to chory system dzieci ciemności w którym dobrze wiemy co panuje. Panują w tym ciemnym systemie : wzajemne walki, obrażanie się, obrzucanie błotem, fałszywe oskarżenia, szukanie haków, kłótnie, groźby, nienawiść, kłamstwa, szyderstwa, robienie sobie na złość, wyzwiska, wrogość itd. To wszystko przenosi się do serc milionów wyborców którzy stają za jednymi przeciwko drugim.

W tym świecie ktoś kto jest wiernym uczniem Chrystusa, nie zyska szerszego poparcia ludzi, bo większość nie chce Chrystusa PANA i KRÓLA nad sobą więc nie wybiorą też nad sobą jego wiernego ucznia. Chrystus zapowiadał że powszechnie będziemy odrzucani, wzgardzeni, znienawidzeni a nie popierani, wybierani, zachwalani przez ludzi : "Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że znienawidził mnie wcześniej niż was. 19 Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego. Ponieważ jednak nie jesteście ze świata, ale ja was wybrałem ze świata, dlatego świat was nienawidzi." - Jan 15:18-19.

"Świat nie może was nienawidzić, ale mnie nienawidzi, bo ja świadczę o nim, że jego uczynki są złe." - Jan 7:7 -- dzieci ciemności nie będą wybierały dzieci światłości, aby te panowały nad nimi, ale będą nimi gardzić lub nienawidzić jak ich KRÓLEM - BOGIEM ŚWIATŁOŚCI : "Będziecie znienawidzeni przez wszystkich z powodu mego imienia." - Łukasz 21:17.
Żeby zyskać szerokie poparcie ludzi trzeba zboczyć od biblijnej nauki Chrystusa.

Łączenie chrześcijaństwa z polityką tworzy truciznę, niszczy Kościół od środka. Nierządnica będzie się zadawała z królami ziemi. Uważajcie na kościoły które mieszają się w politykę. Wierni chrześcijanie będą znienawidzeni, pogardzani - nie będą popierani, wybierani przez dzieci ciemności więc chcąc zyskać poparcie w polityce trzeba odejść od wiernej biblijnej nauki ZMARTWYCHWSTAŁEGO KRÓLA królów PANA panów.

,


Czyli chrześcijanie nie powinni się przeciwstawiać w żaden sposób aborcjonistom, i środowiskom lgbt i nie powinni głosować na ludzi którzy deklarują że będą się temu przeciwstawiać?

Moim zdaniem chrześcijanie i ich przywódcy powinni jasno deklarować w sferze publicznej podstawowe zasady chrześcijańskiej moralności i głosować na ludzi którzy deklarują że będą te zasady przestrzegać. I nie jest to żadne "mieszanie się do polityki" tylko jeden z elementów wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa. Czy może być świadomy chrześcijanin który pozwala przejąć władzę mordercom i gorszycielom pomimo tego że może im się przeciwstawić głosując na odpowiednich ludzi? Czy to nie jest pożyteczny idiota?
Nie ma czegoś takiego jak stanie z boku i nie angażowanie się. W obecnym systemie politycznym ten kto nie głosuje za chrześcijańskimi zasadami moralnymi ten w praktyce działa przeciwko tym zasadom. Lgbt, aborcjoniści i szeroko pojęta antychrześcijańska lewica tylko marzy o takich chrześcijanach.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: KAAN » 16 paź 2019, 09:11

Albertus pisze:Czyli chrześcijanie nie powinni się przeciwstawiać w żaden sposób aborcjonistom, i środowiskom lgbt i nie powinni głosować na ludzi którzy deklarują że będą się temu przeciwstawiać?
Moim zdaniem głosowanie i ogłaszanie właściwych idei jest potrzebne, a nawet twierdzę ze obowiązkiem wierzących ludzi. Powinniśmy głosować na tych co walczą ze złem, nie wolno siedzieć cicho kiedy grzech się pleni.
Moim zdaniem chrześcijanie i ich przywódcy powinni jasno deklarować w sferze publicznej podstawowe zasady chrześcijańskiej moralności i głosować na ludzi którzy deklarują że będą te zasady przestrzegać.
Zgoda, tak trzeba.
I nie jest to żadne "mieszanie się do polityki" tylko jeden z elementów wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa.
Zgadzam się, zwłaszcza ze stwierdzeniem że nie jest to mieszanie się do polityki.
Czy może być świadomy chrześcijanin który pozwala przejąć władzę mordercom i gorszycielom pomimo tego że może im się przeciwstawić głosując na odpowiednich ludzi? Czy to nie jest pożyteczny idiota?
Jest.
Niestety system polityczny został hermetycznie zamknięty dla wierzących ludzi, system partyjny, demokracja skutecznie separuje ludzi wiary od politycznego wpływu.
Chcę też zaznaczyć, że Pan Bóg dopuszcza do upadku obecnej cywilizacji tak jak dopuścił do upadku Izrael z powodu ich grzechu bałwochwalstwa, spowodował upadek wszystkich imperiów, i doprowadzi do totalnego upadku obecnego systemu.
Czytając biblijne księgi historyczne i prorockie widzimy obraz tego wszystkiego co dzieje się dzisiaj: korupcja władzy, upadek sędziów i kapłanów, nie karanie grzechu i przestępstwa, pozwolenie na rozpowszechnianie chorych ideologii i bałwochwalstwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: marioosh666 » 16 paź 2019, 10:34

Albertus pisze:Czyli chrześcijanie nie powinni się przeciwstawiać w żaden sposób aborcjonistom, i środowiskom lgbt i nie powinni głosować na ludzi którzy deklarują że będą się temu przeciwstawiać?

Byliście bowiem niegdyś ciemnością, a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości, Bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda. Dochodźcie tego, co jest miłe Panu I nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ciemności, ale je raczej karćcie, Bo to nawet wstyd mówić, co się potajemnie wśród nich dzieje. Wszystko to zaś dzięki światłu wychodzi na jaw jako potępienia godne;
Ef 5, 8 - 13

Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.
Rz 12, 20 - 21

Trzeba się przeciwstawiać, ale przede wszystkim we wskazany sposób, czyli samemu moralnie żyć pokazując Światu różnicę między świnią, a człowiekiem. Trzeba też wpuszczać światło tam gdzie panuje ciemność. Często ludzie grzeszą, bo nie znają Miłości.

Walka w sensie kijem geja przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.
Albertus pisze:Moim zdaniem chrześcijanie i ich przywódcy powinni jasno deklarować w sferze publicznej podstawowe zasady chrześcijańskiej moralności i głosować na ludzi którzy deklarują że będą te zasady przestrzegać.


Eh... Naród wybrał konserwatystę Korwina i jest z tego dumny. W deklaracjach jest dobry, ale gorzej wychodzi z realizacją w praktyce.
Albertus pisze:W obecnym systemie politycznym ten kto nie głosuje za chrześcijańskimi zasadami moralnymi ten w praktyce działa przeciwko tym zasadom.

W obecnym systemie politycznym nie ma większego znaczenia na kogo się zagłosuje. Doszliśmy do ściany. Został ruch społeczny i dążenie do zmiany ustrojowej, a później nowe wybory.
Albertus pisze:Lgbt, aborcjoniści i szeroko pojęta antychrześcijańska lewica tylko marzy o takich chrześcijanach.

Dodam, że do Senatu dostał się Jacek Bury, który od wielu lat jest biblijnym chrześcijaninem. Nie wiem jak łączy to z byciem w KO, a wcześniej w Nowoczesnej. Wkrótce się przekonamy :)
KAAN pisze:Niestety system polityczny został hermetycznie zamknięty dla wierzących ludzi, system partyjny, demokracja skutecznie separuje ludzi wiary od politycznego wpływu.

Teoretycznie system polityczny został hermetycznie zamknięty, ale gdyby Naród był na wyższym poziomie moralnym to dałby sobie z tym radę bardzo szybko.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: KAAN » 16 paź 2019, 10:38

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Niestety system polityczny został hermetycznie zamknięty dla wierzących ludzi, system partyjny, demokracja skutecznie separuje ludzi wiary od politycznego wpływu.
Teoretycznie system polityczny został hermetycznie zamknięty, ale gdyby Naród był na wyższym poziomie moralnym to dałby sobie z tym radę bardzo szybko.
Ale nie będzie, proroctwo wyraźnie mówi, że w dniach ostatnich ludzie odstąpią od wiary i upadną moralnie. Polska ma taka władzę na jaką zasługuje, wszystko w rękach Bożych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: Albertus » 16 paź 2019, 12:06

Trzeba się przeciwstawiać, ale przede wszystkim we wskazany sposób, czyli samemu moralnie żyć pokazując Światu różnicę między świnią, a człowiekiem. Trzeba też wpuszczać światło tam gdzie panuje ciemność. Często ludzie grzeszą, bo nie znają Miłości.



Jedno drugiego nie wyklucza a wręcz przeciwnie - jeśli się faktycznie żyje po chrześcijańsku to trudno głosować na kogoś kto popiera lgbt albo aborcję lub nie głosować wcale a tym samym w praktyce pomagając lgbt i aborcjonistom.

Walka w sensie kijem geja przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.


Głosowanie na ludzi którzy nie popierają lgbt nie jest walką w "sensie kijem geja".

W obecnym systemie politycznym nie ma większego znaczenia na kogo się zagłosuje.



Moim zdaniem to jeśli chodzi o sprawy moralności chrześcijańskiej w sferze publicznej to żyjemy właśnie w czasie decydującym. Naprawdę niewiele brakuje abyśmy mieli rząd jawnie popierający lgbt. Nie wiemy jak długo uda się powstrzymać tę rewolucję obyczajową jak w Europie zachodniej juz się dokonała ale moim zdaniem obowiązkiem chrześcijanina jest przeciwstawianie sie temu.

Dodam, że do Senatu dostał się Jacek Bury, który od wielu lat jest biblijnym chrześcijaninem. Nie wiem jak łączy to z byciem w KO, a wcześniej w Nowoczesnej


Mnie też to ciekawi.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: marioosh666 » 16 paź 2019, 12:41

KAAN pisze:Polska ma taka władzę na jaką zasługuje, wszystko w rękach Bożych.

Eh... Z pierwszą częścią zgadzam się w 100%, a z drugą w 50% Jestem przekonany, że jeżeli naród wróci do wartości to Bóg da nam lepszą władzę :)
KAAN pisze:Ale nie będzie, proroctwo wyraźnie mówi, że w dniach ostatnich ludzie odstąpią od wiary i upadną moralnie.

Chyba Twoje proroctwo...To jest zapowiedź nadejścia trudnych czasów przed pochwyceniem kościoła, więc nie wszyscy ludzie odstąpią od wiary i upadną moralnie. Wiadomo tylko, że będzie ich większość. Kościół stanowiący mniejszość ludzkości nadal będzie istniał. Dodatkowo pojawiają się zapowiedzi jakiegoś kroku w tył jeszcze przed pochwyceniem.
Albertus pisze:Jedno drugiego nie wyklucza a wręcz przeciwnie - jeśli się faktycznie żyje po chrześcijańsku to trudno głosować na kogoś kto popiera lgbt albo aborcję lub nie głosować wcale a tym samym w praktyce pomagając lgbt i aborcjonistom.

Właśnie... Wybór był między świniami prawdziwymi, a świniami umytymi i ubranymi w garnitur. W najlepszym przypadku można było zagłosować na człowieka, który ładnie mówi, ale brzydko robi. Głos na partię czy konkretnego człowieka to firmowanie tego swoją osobą niezależnie jak człowiek sobie to będzie tłumaczył. Stąd tym razem zdecydowałem zostać w domu i czuję się z tym bardzo dobrze, bo ci, którzy ładnie mówią nie zasłużyli swoimi czynami nie zasłużyli na mój głos.
Albertus pisze:Głosowanie na ludzi którzy nie popierają lgbt nie jest walką w "sensie kijem geja".

Był taki, i pewnie część tutaj obecnych na Niego głosowała, który dosłownie chciał publicznej chłosty gejów (prawdopodobnie w niedzielę po kościele), więc moje kijem geja to nie żart ani nawet nie metafora ;)
Albertus pisze:Nie wiemy jak długo uda się powstrzymać tę rewolucję obyczajową jak w Europie zachodniej juz się dokonała ale moim zdaniem obowiązkiem chrześcijanina jest przeciwstawianie sie temu.

Prawdziwym problemem jest tu, że ludzie z zaufaniem oddają swoje dzieci mediom, szkole i KK, które przerabiają je na ucieleśnienie tego z czym się nie zgadzają :(


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: KAAN » 16 paź 2019, 13:23

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Polska ma taka władzę na jaką zasługuje, wszystko w rękach Bożych.
Eh... Z pierwszą częścią zgadzam się w 100%, a z drugą w 50% Jestem przekonany, że jeżeli naród wróci do wartości to Bóg da nam lepszą władzę :)
To już było w historii Izraela, czas łaski to inne zasady; nie mamy dziedzictwa na ziemi ale w niebie, w domu Ojca. Patrząc na to co się dzieje nie mam złudzeń co do "polepszenia się".
KAAN pisze:Ale nie będzie, proroctwo wyraźnie mówi, że w dniach ostatnich ludzie odstąpią od wiary i upadną moralnie.

Chyba Twoje proroctwo...
Nie moje ale biblijne:

I List do Tymoteusza 4:1 A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,

II List do Tymoteusza 3:1 A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy:
2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni,
3 Bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre,
4 Zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga,
5 Którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.
6 Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości,
7 Które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą.

II List św. Piotra 3:3 Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości
4 I mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.
5 Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego
6 Przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął.

Ewangelia św. Łukasza 18:8 Powiadam wam, że szybko weźmie ich w obronę. Tylko, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?


Pan Jezus nie kazał nam opanować świata pod względem politycznym, ale głosić Ewangelię. Świat nie jest domeną Kościoła ale szatana.

To jest zapowiedź nadejścia trudnych czasów przed pochwyceniem kościoła, więc nie wszyscy ludzie odstąpią od wiary i upadną moralnie.
Nie wszyscy, ale znakomita większość i trudno będzie (jest) znaleźć wierzących na ziemi. Ilość zbawionych jest mikroskopijna w porównaniu do odstępców.
Kościół stanowiący mniejszość ludzkości nadal będzie istniał.
Tylko do momentu porwania, rzeczywistość jaka nas otacza mówi sama za siebie - świat upada coraz szybciej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: marioosh666 » 16 paź 2019, 16:10

KAAN pisze:To już było w historii Izraela, czas łaski to inne zasady; nie mamy dziedzictwa na ziemi ale w niebie, w domu Ojca.

Inne zasady, ale Bóg ten sam - istnieje pojęcie narodu, cel jakim jest szukanie Boga, granice, miejsce w historii, anioł opiekujący się narodem no i będzie sąd nad narodami - naród nie jest tworem martwym, który należy porzucić.
KAAN pisze:Patrząc na to co się dzieje nie mam złudzeń co do "polepszenia się".

Znów wyjdzie na to, że jestem złośliwy, ale w tej sytuacji wystarczy zmiana środowiska skoro Twoi ludzie upadają co raz bardziej i bardziej, bo moje spostrzeżenia są całkowicie odmienne, a mam do czynienia w większości z niewierzącymi.
KAAN pisze:Nie moje ale biblijne:(...)

Ale daleko nie zajdą, albowiem ich głupota uwidoczni się wobec wszystkich, jak to się i z tamtymi stało.
II Tm 3, 9

Oni mają przegrać i to się pięknie łączy z wcześniejszym nakazem, który zacytowałem.

Do tego sobie dołóż inny fragment - zło zatriumfuje dopiero po porwaniu - dopóki Duch Święty mieszka w ludziach wierzących to będzie ciężko, ale mamy robić swoje.
KAAN pisze:Pan Jezus nie kazał nam opanować świata pod względem politycznym, ale głosić Ewangelię.

Z tym, że to samo wychodzi - zmiana polityczna jest następstwem zmiany moralnej w ludziach.
KAAN pisze:Świat nie jest domeną Kościoła ale szatana.

Jakie to ma znaczenie? Co z tego wynika? Szatan zapanuje dopiero po pochwyceniu, a wcześniej trzeba mu przeszkadzać karcąc występki jego wyznawców.
KAAN pisze:Ilość zbawionych jest mikroskopijna w porównaniu do odstępców.

Mała, ale wystarczająca, żeby od co najmniej dwóch tysięcy lat powstrzymywać pojawienie się antychrysta i przeciągać kolejnych ludzi do arki zbawienia.
KAAN pisze:Tylko do momentu porwania, rzeczywistość jaka nas otacza mówi sama za siebie - świat upada coraz szybciej.

Co jakiś czas widać ruchy ozdrowieńcze, nie są one w większości, ale jakaś część dusz zostaje uratowana.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: KAAN » 16 paź 2019, 20:28

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:To już było w historii Izraela, czas łaski to inne zasady; nie mamy dziedzictwa na ziemi ale w niebie, w domu Ojca.
Inne zasady, ale Bóg ten sam - istnieje pojęcie narodu,..
To całkiem inne dziedzictwo, a Kościół to nie naród.
KAAN pisze:Patrząc na to co się dzieje nie mam złudzeń co do "polepszenia się".
marioosh666 pisze:Znów wyjdzie na to, że jestem złośliwy, ale w tej sytuacji wystarczy zmiana środowiska skoro Twoi ludzie upadają co raz bardziej i bardziej, bo moje spostrzeżenia są całkowicie odmienne, a mam do czynienia w większości z niewierzącymi.
Oczywiście że jesteś złośliwy, bo upadek to widzę w "twoich ludziach" a nie "moich". Szukanie błogosławieństwa na ziemi to upadek.
KAAN pisze:Nie moje ale biblijne:(...)
Ale daleko nie zajdą, albowiem ich głupota uwidoczni się wobec wszystkich, jak to się i z tamtymi stało.
II Tm 3, 9
Oni mają przegrać i to się pięknie łączy z wcześniejszym nakazem, który zacytowałem.
Głupota jest widoczna przez tych co wiedzą jak jest.
Do tego sobie dołóż inny fragment - zło zatriumfuje dopiero po porwaniu - dopóki Duch Święty mieszka w ludziach wierzących to będzie ciężko, ale mamy robić swoje.
Zło triumfuje już teraz, co roku ginie kilkadziesiąt tysięcy chrześcijan. Na całym świecie zbory znikają, a nie ma ich więcej. Więcej jest natomiast nowych odstępczych wyznań pseudo chrześcijańskich.
KAAN pisze:Pan Jezus nie kazał nam opanować świata pod względem politycznym, ale głosić Ewangelię.
Z tym, że to samo wychodzi - zmiana polityczna jest następstwem zmiany moralnej w ludziach.
Nie wychodzi, coraz więcej jest upadku moralnego.
KAAN pisze:Świat nie jest domeną Kościoła ale szatana.
Jakie to ma znaczenie? Co z tego wynika?
To wynika że masz szukać najpierw królestwa Bożego i sprawiedliwości jego...
Szatan zapanuje dopiero po pochwyceniu, a wcześniej trzeba mu przeszkadzać karcąc występki jego wyznawców.
Mylisz się, szatan chodzi wokoło jak lew ryczący.
KAAN pisze:Ilość zbawionych jest mikroskopijna w porównaniu do odstępców.
Mała, ale wystarczająca, żeby od co najmniej dwóch tysięcy lat powstrzymywać pojawienie się antychrysta i przeciągać kolejnych ludzi do arki zbawienia.
Masz błędny pogląd na proroctwa; antychryst przyjdzie w wyznaczonym czasie, a nie wtedy jak mu Kościół pozwoli.
KAAN pisze:Tylko do momentu porwania, rzeczywistość jaka nas otacza mówi sama za siebie - świat upada coraz szybciej.

Co jakiś czas widać ruchy ozdrowieńcze, nie są one w większości, ale jakaś część dusz zostaje uratowana.
Jakoś wszystko gnije, a nie zdrowieje. Mamy okres Laodycei, Filadelfia już minęła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: berecik » 17 paź 2019, 06:53

Zapomniałem wspomnieć o deusie nonpoliticusie :)
Czy jest to pogląd, uprzedzenie, czy duszek … chyba zależy od sytuacji. Może to być kombinacja wymienionych.
Przypomnijmy, że funkcja starszego jest funkcją stricte polityczną, a o jego kompetencjach decyduje kategoria gremium, które go wyłania:

    1. Wierząca wspólnota lokalna wybiera starszych kościoła – prezbiterów/biskupów
    2. Mieszkańcy miasta wybierają starszych miasta – radnych
    3. Obywatele państwa wybierają starszych w osobach senatorów, a od czasów nowożytnych i parlamentu dwuizbowego również posłów
Kandydatura Mojżesza na funkcję naczelnika wspólnoty w Egipcie musiała być zatwierdzona przez starszyznę izraelską.

2 Moj. 3:16-18
16. 16. Idź i zgromadź starszych Izraela, i powiedz im: Pan, Bóg ojców waszych objawił mi się, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, mówiąc: Patrzyłem na was i na to, co wam czyniono w Egipcie.
17. 17. Postanowiłem więc, że wyprowadzę was z niedoli egipskiej do ziemi Kananejczyków i Chetejczyków, i Amorejczyków, i Perezyjczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków, do ziemi opływającej w mleko i miód.
18. 18. A gdy usłuchają głosu twego, wtedy pójdziesz ty i starsi Izraela do króla egipskiego i powiecie mu: Pan, Bóg Hebrajczyków, objawił się nam. Chcemy więc odbyć trzydniową wędrówkę na pustynię, aby złożyć ofiarę Panu, Bogu naszemu.
(BW)

KAAN pisze:Polityka jest systemem tego świata

To prawda (gdy mówimy o tym świecie, bo jest też polityka Królestwa, które nie jest z tego świata). Dlatego w kościołach-zgromadzeniach Pańskich na ziemi działy się i dzieją nadal rzeczy, które w przyszłym prawdopodobnie nie będą miały miejsca. Bogate opisy tych komplikacji znajdujemy w listach (dotyczą kościoła nowego przymierza) - np. ograniczanie działania Ducha, częste w protestantyzmie, nagminne we wspólnotach rzymskich - i całej Biblii (dotyczą kościoła starego przymierza).
* Polityka to sposób organizowania się wspólnoty *

KAAN pisze:Niestety system polityczny został hermetycznie zamknięty dla wierzących ludzi

Wszyscyśmy ludźmi małej wiary (Mat. 17:17). Czy ręka Pana jest za krótka? Albo siła zbyt mała? (Izaj. 50:2) Bóg Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i ustanawia nad nim, kogo chce. (Dan. 5:21). To nie znaczy oczywiście, że każdy jest z Jego nadania.

KAAN pisze:nie mamy dziedzictwa na ziemi ale w niebie, w domu Ojca

Nasze dziedzictwo dzieli się na:

    - duchowe-nieskalane-wieczne

    oraz

    - ziemskie-skalane-doczesne

      a). ciało
      b). rodzina-rodzice, mąż, żona dzieci*

        - w rodzinie nie wszyscy muszą być wierzący,
        - nie wszyscy „wierzący” muszą być wierni przymierzu,
        - „niewierzący” mogą w większym stopniu realizować postulaty przymierza od „wierzących” – patrz przypowieść o Samarytaninie, w której Jezus uwypuklił czynnik konfesyjny jako nieistotny w kontekście miłości bliźniego
      c). dom; kościół lokalny*
      d). praca – zgromadzenie*
      e). miasto – zgromadzenie*
      f). ojczyzna – zgromadzenie*
      g). dobra materialne

* zgromadzenie=ekklesia=kościół

Dysponując więc majątkiem dwojakiego rodzaju (i ciałem dwojakiego rodzaju) dokonujemy codziennych zakupów i sięgamy po Słowo, zakładamy ubrania oraz przygotowujemy szaty duchowe – uczynki, tudzież „zbroję Bożą”. Paweł apostoł z jednej strony zachęcał do stanu, w jakim sam się znajdował, w celu uniknięcia „doczesnych kłopotów” (1 Kor. 7:28), z drugiej tych, którzy nie dbali o domy nazywał bezbożnikami (Tym. 5:8). Mając Ojczyznę w Niebie działał nieustannie na rzecz ojczyzny ziemskiej i o ile było możliwe brał udział we wszystkim, co było z nią związane (Dz. Ap. 20:16), (Dz. Ap. 22:3), (Dz. Ap. 24:14), (Dz. Ap. 28:18).


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: KAAN » 17 paź 2019, 09:42

berecik pisze:Przypomnijmy, że funkcja starszego jest funkcją stricte polityczną, a o jego kompetencjach decyduje kategoria gremium, które go wyłania:
Tak jest w społecznościach nie braterskich, bracia rozpoznają starszych a nie wybierają.
Wierząca wspólnota lokalna wybiera starszych kościoła – prezbiterów/biskupów
Tak mówią statuty kościelne, a nie Biblia. Starsi to dar Boży i służba, a nie nadana przez ludzi godność i stanowisko kościelne.
2. Mieszkańcy miasta wybierają starszych miasta – radnych
3. Obywatele państwa wybierają starszych w osobach senatorów, a od czasów nowożytnych i parlamentu dwuizbowego również posłów
To właśnie jest wzór dla polityki a nie dla Zboru Bożego.
Kandydatura Mojżesza na funkcję naczelnika wspólnoty w Egipcie musiała być zatwierdzona przez starszyznę izraelską.
Nie musiała, Mojżesz został posłany przez Pana Boga, człowiek go nie zatwierdzał.
KAAN pisze:Polityka jest systemem tego świata
To prawda (gdy mówimy o tym świecie, bo jest też polityka Królestwa, które nie jest z tego świata).
Nie ma takiej polityki i nie czytamy o niej w Biblii. Polityka jest częścią społeczeństwa i jest w pewnych warunkach pod wpływem wierzących, jednak jako system tego świata nie jest częścią społeczności wierzących.

List do Rzymian 12:2 A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.

I List do Koryntian 2:5 Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
6 My tedy głosimy mądrość wśród doskonałych, lecz nie mądrość tego świata ani władców tego świata, którzy giną;
7 Ale głosimy mądrość Bożą tajemną, zakrytą, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej,
8 Której żaden z władców tego świata nie poznał, bo gdyby poznali, nie byliby Pana chwały ukrzyżowali.


* Polityka to sposób organizowania się wspólnoty *
Polityka to sposób na niszczenie Zboru Bożego.

Bóg Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i ustanawia nad nim, kogo chce.
Więc pozostaw to Panu Bogu, a nie próbuj robić to za Wszechmogącego, nie wyjdzie ci.
KAAN pisze:nie mamy dziedzictwa na ziemi ale w niebie, w domu Ojca

Nasze dziedzictwo dzieli się na:

[list]- duchowe-nieskalane-wieczne

oraz

- ziemskie-skalane-doczesne
Nasze nie zawiera ziemi,

II List do Koryntian 6:17 Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was


- nie wszyscy „wierzący” muszą być wierni przymierzu,
Jak nie są wierni to nie są wierzący, ale oszuści, obłudnicy.
- „niewierzący” mogą w większym stopniu realizować postulaty przymierza od „wierzących”
Na tym polega rozwój niektórych społeczności tzw "wierzących". Istnieją mega kościoły - zbiorowiska ludzi nienawróconych.
Dysponując więc majątkiem dwojakiego rodzaju...


List do Galacjan 6:14 Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata.

Świat jest martwy dla mnie, to nie jest dziedzictwo ale grób - coś nieczystego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Kwasu Heroda

Postautor: berecik » 18 paź 2019, 03:01

Pkt 1
Przypomnijmy, że funkcja starszego jest funkcją stricte polityczną, a o jego kompetencjach decyduje kategoria gremium, które go wyłania
KAAN:
Tak jest w społecznościach nie braterskich, bracia rozpoznają starszych, a nie wybierają.
Odp.
To prawda, że najpierw trzeba rozpoznać, by potem wybrać, ale co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. Zasada rozpoznania i wyboru dotyczyła też diakonów. Nie wydaje się, by wybierano ludzi nienadających się do powierzonej im służby.

Oto opis wyboru starszych z Nowego Testamentu:

Dz. Ap. 14:21-23
21. A opowiedziawszy Ewangieliję onemu miastu i wiele uczniów pozyskawszy, wrócili się do Listry, do Ikonii, i do Antyjochyi;
22. Utwierdzając dusze uczniów i napominając, aby trwali w wierze, i mówiąc: Że przez wiele ucisków musimy wnijść do królestwa Bożego.
23. A gdy im przez głosy* postanowili starsze w każdym zborze i modlili się z postami, poruczyli je Panu, w którego uwierzyli.
(Bg)

[*] przez głosy - cheirotonesantes – wyciągnięcię ręki
Tu ważna uwaga. W nieocenionej pomocy dla studiujących Pismo, jakim jest portal oblubienica.eu, dział Biblia, w tłumaczeniu tego fragmentu najpierw pod samym tekstem jako tłumaczenie alternatywne, potem jako tłumaczenie literackie wpisano sformułowane „wybrawszy przez nałożenie rąk”. Jest to wg mnie poważny błąd, opisuje bowiem zupełnie inną czynność. Wynika on z faktu, że pomimo reformacji, wiele kościołów protestanckich stara się konserwować nieapostolski, rzymski, monarchiczny ustrój. Nadużywanie władzy nie było, nie jest bowiem wyłącznie przypadłością kulturowo-etniczną. Jest częścią natury ludzkiej. Kiedy w Piśmie jest mowa o nakładaniu rąk, jest używany zwrot epitheseōs tōn cheirōn
1 Tym. 4:14
Nie zaniedbywaj daru Bożego, który w tobie jest, któryć dany jest przez prorokowanie z włożeniem rąk starszych.
(Bg)



Pkt. 2
Kandydatura Mojżesza na funkcję naczelnika wspólnoty w Egipcie musiała być zatwierdzona przez starszyznę izraelską.
KAAN:
Nie musiała, Mojżesz został posłany przez Pana Boga, człowiek go nie zatwierdzał.
Odp.
Pan Bóg dał nam wolność i to on jest największym jej obrońcom. Pastor Paweł Ch. np. uważa, że po nawróceniu, zmianie serca, tę wolność (do czynienia zła) tracimy (Pismo oczywiście, postawa wierzących z NT tego nie potwierdza). Mojżesz nie musiał udawać się do starszych. Mógł przemówić do ludu, otrzymać jakieś spektakularne, ponadnaturalne poparcie od Pana i stać się jednoosobowym przywódcą. To Bóg nakazał mu skierować do starszyzny i uzyskać jej akceptację:
… Idź i zgromadź starszych Izraela …
Dopiero kiedy zaakceptowali jego poselstwo, miał prawo podjąć kolejne kroki.
… A gdy usłuchają głosu twego, wtedy pójdziesz ty i starsi Izraela do króla egipskiego …
Czy gdy Bóg posłał Jonasza dla ratowania Niniwy, ten musiał podjąć poselstwo? Poszedł w przeciwnym kierunku i długo się opierał. W końcu wykonał zadanie, ale wielu tak nie postąpiło. Jezus, prorocy wielokrotnie wskazywali na to w swych wypowiedziach.

Obyczaj polityczny, który odnajdujemy w historii Izraela jest praktykowany do dziś np. w polskim systemie formowania władzy wykonawczej. Prezydent desygnuje premiera, który wyznacza następnie rząd. Od parlamentu zależy jednak, czy ów rząd będzie mógł sprawować władzę.



Pkt. 3
Jest polityka Królestwa, które nie jest z tego świata
KAAN:
Nie ma takiej polityki i nie czytamy o niej w Biblii. Polityka jest częścią społeczeństwa …
Odp.
Jezus mówi: „Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego, dam mu też gwiazdę poranną. (Obj. 2:26-28 BW)
Przed nadejściem Królestwa Bóg również udzielał i udziela władzy, co nie znaczy, że każdy władca to ten zaproponowany przez Boga. Poza tym również zaproponowani przez Boga bywa, że odwracają od Niego stając zaciekłymi przeciwnikami (np. Saul).
Mały wycinek polityki zakrytej przed naszymi oczami:
Dan. 4:14
Na rozstrzygnięciu stróżów opiera się ten wyrok, a sprawa jest postanowiona przez świętych, a to w tym celu, aby żyjący poznali, że Najwyższy ma moc nad królestwem ludzkim; daje je, komu chce, może nad nim ustanowić najuniżeńszego z ludzi.
(Bw)



Pkt. 4
KAAN:
II List do Koryntian 6:17 Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was
Odp.
1 Kor. 5:9-11
9. Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami;
10. Ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata.
11. Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali.
(Bw)



Pkt. 5
KAAN:
Świat jest martwy dla mnie, to nie jest dziedzictwo ale grób - coś nieczystego.
Odp.
Gdyby był martwy, ewangelizowanie nie miałoby sensu. Ewangelizowanie nie jest poza tym jedyną formą aktywności i świadectwa wierzących. Wiele osób nie cierpi mechanicznego nawracania. Patrzą jak żyją ci, którzy mienią się wierzącymi. Poza tym fundamentem przymierza nie jest przede wszystkim wiedza teologiczna, ale Duch i prawo miłości. Polityka jest rzemiosłem podobnym do zawodu lekarza i prawnika, może z tą różnicą, że niesie ze sobą większe zagrożenia. Pismo poświęca jej tak wiele uwagi, ponieważ władza jest jednym z najważniejszych atrybutów Boga i wszyscy w związku z tym jesteśmy jej dziedzicami. Uprawiamy ją na użytek prywatny, niewielu publiczny, w sposób zawodowy. Jeśli jednak ktoś jest do niej powołany, dobrze, by czerpał inspirację tam, gdzie były tworzone jej zasady.

Pozdrawiam
i wiele błogosławieństw :)


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości