TEDI - kwestie

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
TEDI.
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2019, 13:18
wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
O mnie: przyiołem hrzest w kosciele Babtystów w grudniu 2016r-otrzymałem dar Ducha Bożego co do poznania i zrozumienia Słowa Bożego zapisanego w Biblii.Mam obowiązek podzielić sie z tymi,którzy nie znają prawdy o Słowie Bożym.Jestem emerytem mam 67 lat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

TEDI - kwestie

Postautor: TEDI. » 30 lis 2019, 14:46

autor.TEDI.'do autora:Miecz Ducha:Kto jest antychrystem?Nie znalazłem takiego określenia w księgach prorockich jak też w proroctwie ,które Bóg prze-
kazał Jezusowi a Jezus Janowi ,autora apokalipsy.Wiem że podasz mi przykłady z listów i ewangelii one mają wiele nie dokładności a treści zapisane w
wersetach na ten sam temat same w sobie są zaprzeczeniem,przyznaję nie wszystkie i należy z pomocą Ducha Bożego szukać prawdy!Pytasz jak '" anty-
hryst oszuka wielu chrześcijan czy to jest pytanie czy stwierdzenie faktu z cz.9:Moja odpowiedz jest taka:Ks.Rdz.4.6-7.>>Jahwe zapytał Kaina:>>Dlacz-
ego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura?[7>>Przecież gdybyś postępował dobrze,miałbyś twarz pogodną;jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował,grzech waruje u wrót i łasi się do ciebie,A PRZECIEŻ TY MASZ NAD NIM PANOWAĆ>>>BT.drugie wydanie 1971r. A chrześcijanie szukają tego
kto nakłania ich do grzechu! I.LIS.Ja.3.18.DZIECI ,NIE MIŁUJMY SŁOWEM I JĘZYKIEM,ALE CZYNEM I PRAWDĄ!---A przecież w listach apostolskich piszą iż
nie z uczynków i wiary lecz z ŁASKI SĄ ZBAWIENI.Podam przykład dotyczący zbawienia przez łaskę.Rz.3.24-25.A DOSTĘPUJĄ USPRAWIEDLIWIENIA DARMO
ZJEGO ŁASKI ,przez odkupienie,które jest w[ Chrystusie] Jezusie.JEGO TO USTANOWIŁ BÓG NARZĘDZIEM PRZEBŁAGANIA DZIĘKI WIERZE MOCĄ JEGO krwi
Chciał przez to wykazać,że sprawiedliwość Jego WZGLENDEM GRZECHÓW POPEŁNIONYCH DAWNIEJ----za dni cierpliwości Bożej---wyrażała się!Jak to
należy rozumieć:ŁASKA ZBAWIENIA DOTYCZY TYCH,KTÓRZY PRZYSTĄPILI DO PRZYMIERZA KRWI JEZUSA,A BÓG UDZIELA ŁASKI PRZEBACZENIA GRZECHÓW
POPEŁNIONYCH PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO PRZYMIERZA,natomiast jeśli nadal będziemy łamać przykazania Boże to drugi raz na sądzie ostatecznym
będziemy sądzeni z naszych uczynków:dowód.AP.20.12.I ujrzałem umarłych wielkich i małych--stojących przed tronem,a otwarto księgi.I inną księgę
otwarto,która jest księgą życia,i osądzono zmarłych z tego,co w księgach zapisano,WEDŁUG ICH CZYNÓW [!BT.piąte wydanie.] Proszę porównać to co
przedstawiłem z innymi opisami.np:RZ.9.5.>>>Do nich należą praojcowie,z nich również jest[Chrystus]według ciała,Ten,który jest ponad wszystkim,
Bóg błogosławiony na wieki.Amen.dowód komu należy oddawać cześć jako jedynemu Bogu?EW.MT.4.9.>>I rzekł do NIEGO:>>Dam CI to wszystko,jeśli
upadniesz i oddasz mi pokłon>>.Na to odrzekł mu Jezus:>>Idż precz, szatanie!Jest bowiem napisane:Panu Bogu swemu,będziesz oddawał pokłon i Jemu
samemu służyć będziesz>>.EW.MT.3.17.A OTO GŁOS Z NIEBA MÓWIŁ:>>>TEN JEST MÓJ SYN UMIŁOWANY,W KTÓRYM MAM UPODOBANIE!>>>dowodów na
przekręty szczególnie w NT mam bardzo dużo!Pozdrawiam TEDI.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Powitanie

Postautor: christianinroman » 30 lis 2019, 20:23

TEDI. Dlaczego cytując Rzymian 9.5 Chrystus dałeś w nawiasie kwadratowym? Sprawdzałem w Textus Reseptus, Przekładzie Toruńskim i UBG wszędzie jest bez nawiasu. Jesteś świadkiem Jehowy? Pozdrawiam i witam


TEDI.
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2019, 13:18
wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
O mnie: przyiołem hrzest w kosciele Babtystów w grudniu 2016r-otrzymałem dar Ducha Bożego co do poznania i zrozumienia Słowa Bożego zapisanego w Biblii.Mam obowiązek podzielić sie z tymi,którzy nie znają prawdy o Słowie Bożym.Jestem emerytem mam 67 lat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Powitanie

Postautor: TEDI. » 01 gru 2019, 09:48

autor.TEDI.PONIEWAŻ anioł Pański powiedział do Józefa:EW.Mt.1.21.>>PORODZI SYNA,KTÓREMU NADASZ IMIĘ ''JEZUS,'' NIE CHRYSTUS BO TO NIE JEST
IMIĘ TO PRZYPISALI W SWOIM TŁUMACZENIU JĘZYKA GRECKIEGO>>KYRIOS>>TŁUMACZĄC IŻ PO HEBRAJSKU CZY TEŻ ARAMEJSKU >>POMAZANIEC>>,TEN
TYTUŁ PRZYPISYWANO KRÓLOM I PROROKOM IZRAELA O ILE BYLI NAMASZCZENI PRZEZ PROROKÓW Z WOLI JAHWE BOGA IZRAELA.JEZUS BYŁ NAMASZCZ-
ONY DUCHEM ŚWIĘTYM BY Z JEGO MOCY SPEŁNIAĆ WOLĘ SWOJEGO BOGA ,PANA I OJCA.EW.MT.11.25.>>>W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami:
<<WYSŁAWIAM CIĘ ,OJCZE ,PANIE NIEBA I ZIEMI,ŻE ZAKRYŁEŚ TE RZECZY PRZED MĄDRYMI I ROZTROPNYMI A OBJAWIŁEŚ JE PROSTACZKOM! I NIE NALĘŻĘ
DO BABILONU WIELKIEGO,KTÓREGO JAHWE BÓG W PROROCTWIE OBJAWIENIA SKAZAŁ NA ZAGŁADĘ1


TEDI.
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2019, 13:18
wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
O mnie: przyiołem hrzest w kosciele Babtystów w grudniu 2016r-otrzymałem dar Ducha Bożego co do poznania i zrozumienia Słowa Bożego zapisanego w Biblii.Mam obowiązek podzielić sie z tymi,którzy nie znają prawdy o Słowie Bożym.Jestem emerytem mam 67 lat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Powitanie

Postautor: TEDI. » 01 gru 2019, 12:06

autor.TEDI.W ostatnim powitaniu popełniłem bład zamiast wpisu>>>Kyrios>>>chodzi o >>Chrystios>>>,Przepraszam za pomyłkęTEDI.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: TEDI - kwestie

Postautor: KAAN » 01 gru 2019, 17:32

TEDI, proszę p rzestrzeganie regulaminu i pisanie we właściwych działach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości