Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: Mychał » 13 sty 2020, 17:56

Przez jakiś czas chodziłem do adwentystów. Dowiedziałem się, że nie ma przymusu dawania dziesięciny, ale jeśli się jej nie oddaje, to jest to traktowane jako okradanie Boga.

Jak na dziesięcinę zapatrują się KZ, baptyści, Kech, kwch?


Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: pietrobus » 13 sty 2020, 18:28

Dziesięciny były wymagane na początku. Na rzecz utrzymania duchowieństwa. Paweł z Tarsu mówił że może każdy dać wg. jego uznania i potrzeby.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: christianinroman » 13 sty 2020, 20:56

Polecam wykład Zac Pooena ,, Nieobłudna jałmużna i modlitwa." Jest to 21 wykład z cyklu CZEGO NAUCZAŁ JEZUS. Można odsłuchać na Oblubienica.eu lub na UCZEŃ JEZUSA


Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: Mychał » 15 sty 2020, 11:37

Mnie bardziej interesuje jak w praktyce zapatrują się konkretne denominacje. Czy baptyści jak adwentyści twierdzą, że nie oddawanie dziesięciny, to okradanie Boga?


zimny2002
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2010, 11:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Koszalin/Lurgan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: zimny2002 » 15 sty 2020, 16:22

W swoim życiu byłem w dwóch kościołach . Pierwszy był baptystyczny i tam były datki, czyli każdy dawał na ile było go stać, w drugim tzw. Charyzmatycznym tam królowała dziesięcina, świetna manipulacja Słowem Bożym i już dawałeś dziesięcinę żeby mieć więcej.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: diedmaroz » 18 sty 2020, 22:32

W KZ jest dziesięcina, przynajmniej w tych, które znam.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: christianinroman » 19 sty 2020, 09:46

Diedmaroz. Kto daje dziesięcinę ten jest w Starym Przymierzu. W Nowym Przymierzu ochotnego dawcę Bóg miłuje.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: Pankracy » 19 sty 2020, 14:56

u baptystów dziesięciny nie ma ani nawet zadnych zbiórek "na tace" z tego co pamiętam tez nie bylo w zborach ktore mialem okazje odwiedzić. Kazdy daje ile uważa

W KZ teoretycznie obowiązku tez nie ma ale jest to dobrze widziane i zachęca sie do tego


Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dziesięciny - jak zbory się na nie zapatrują?

Postautor: Justyna » 22 sty 2020, 10:21

Pankracy pisze:u baptystów dziesięciny nie ma ani nawet zadnych zbiórek "na tace" z tego co pamiętam tez nie bylo w zborach ktore mialem okazje odwiedzić. Kazdy daje ile uważa

W KZ teoretycznie obowiązku tez nie ma ale jest to dobrze widziane i zachęca sie do tego


Rozmowa 2 wierzących. Czy święcisz sabat? - Coś Ty, święcili go w czasach Starego Testamentu! - Czy płacisz dziesięcinę? - Oczywiście, - Dlaczego? - Bo już płacili w czasach Starego Testamentu!



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości