Charyzmatycy i Toronto Blessing

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 24 mar 2020, 20:06

To co głosisz nie jest zawarte w Biblii bo zakazu prorokowania,zakazu apostolstwa i nastania doskonałości Słowa Bożego o których pisałeś w tym wątku w Piśmie nie znalazłeś...
Nie interesują mnie Twoje wywody na temat charyzmatyków,Beny Hina i innych zwiedzeń,ja nikogo nie bronie...


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 24 mar 2020, 22:57

toronto blessing pisze:To co głosisz nie jest zawarte w Biblii bo zakazu prorokowania,zakazu apostolstwa i nastania doskonałości Słowa Bożego o których pisałeś w tym wątku w Piśmie nie znalazłeś...
Znalazłem i ci pokazałem. Nie rozumiesz że Słowo nie polega na zakazach i na nakazach, ale na przekazie rzeczywistości duchowej. Nie moze być czegoś takiego jak zakaz, albo nakaz apostolstwa, nie ma nakazu albo zakazu prorokowania, jest natomiast pokazane czym jest apostolstwo i czym jest prorokowanie. Jedno i drugie ma swoje miejsce w historii, jest w kontekście progresji objawienia i ma swoje znaczenie w konkretnym czasie planu zbawienia.
toronto blessing pisze:Nie interesują mnie Twoje wywody na temat charyzmatyków,Beny Hina i innych zwiedzeń,ja nikogo nie bronie...
A powinny cię zainteresować, bo ten cały charyzmatyzm trzeciej fali został przez tych oszustów wymyślony i podany nic nie rozumiejącym ludziom którzy w swojej nieświadomości zostali oszukani i powtarzają brednie tych fałszywych proroków. Przyznajesz się do TB a Beny Hinn był tam liderem i nie masz jak się od niego odciąć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 24 mar 2020, 23:30

KAAN pisze:
toronto blessing pisze:
KAAN pisze:Przykładem jest istnienie apostołów i proroków w czasach obecnych.
A dlaczego mieli by nie istnieć ? ktoś zabronił ?
Słowo Boże zabrania :)


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 24 mar 2020, 23:35

KAAN pisze: Nie rozumiesz że Słowo nie polega na zakazach i na nakazach,


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: Noemi » 25 mar 2020, 08:55

toronto blessing prowadź dyskusję mertorycznie !!!


toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 26 mar 2020, 23:55

Noemi pisze:toronto blessing prowadź dyskusję mertorycznie !!!


Poproszę o przykłady gdzie napisałem nie merytorycznie ..?


Wikipedia...
merytoryczny
synonimy: konkretny, rzeczowy, tematyczny, treściwy


Bo czyżby nie merytoryczne było cytowanie oponenta kiedy w jednym poście pisze że ,,słowo boże zabrania,, a kilkanaście postów dalej kiedy nie potrafi swoich słów już uzasadnić Pismem pisze że ,,że Słowo nie polega na zakazach i na nakazach,,
A kontekstem w obu przypadkach jest Słowo Boże...
...jeśli sam temat dyskusji do kontekstu nie wystarczy.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: Noemi » 27 mar 2020, 07:17

toronto blessing sorry ale wycinanki kawałka zdania w celu zdeskredytowania oponenta to nie jest żadna dyskusja ,zagladanie od czasu do czasu do regulaminu jest konieczne bo pamięc jedank jest zawodna

REGULAMIN FORUM

Jak?
Zawsze bądźcie gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste...... 1 List Piotra 3:15-16

§ 5.
Nie wyrywaj cudzych wypowiedzi z kontekstu(! ) w celu udowodnienia czegoś, czego oponent nie miał na myśli.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości