Nielegalny Windows i oprogramowanie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Nielegalny Windows i oprogramowanie

Postautor: Ian » 22 gru 2008, 22:47

Czy wg. was używanie nielegalnego Windowsa/programów jest grzechem? Jestem ciekaw co macie do powiedzenia w tej kwestii. Dziękuję za konstruktywne wypowiedzi :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 gru 2008, 23:06

Moje sumienie nie pozwoliło mi na używanie nielegalnego oprogramowania -- choć przyznam, że czasem wolę zainstalować na kilka godzin takiego "pirata" jeśli nie ma wersji "trial" i zobaczyć czy rzeczywiście wartość dodana danego oprogramowania jest wystarczająca aby usprawiedliwić jego wysoki koszt (to się bynajmniej nie tyczy Windowsa czy pakietu MS Office -- one są aktualnie dostępne relatywnie tanio jak i ich funkcjonalność każdy dobrze zna), ale raczej wolę unikać tego typu wyjątków i szukam osób, które zakupiły dany soft i mogą mi na jakąś chwilę dać do niego dostęp na swoim komputerze abym się z nim zapoznał. To samo w sumie tyczy się muzyki czy filmów choć wiem, że Polska pod tym względem nas nie rozpieszcza -- np. legalnie zagranicznej muzyki chrześcijańskiej (tj. Casting Crowns, czy Todd Agnew) w formacie mp3 (a to wychodzi taniej niż kupno płyty + płatność za shipping) w Polsce kupić się nie da (z drugiej strony jest jeszcze coś tj. 'fair use' jeśli chodzi o udostępnianie tychże znajomym) :-/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 22 gru 2008, 23:25

"Dziwnie" się czuję operując na pirackim Windowsie, więc już od jakiegoś czasu zamierzam coś z tym zrobić. Na razie tylko z Officem mam spokój (Open Office) :-) oraz z grami - staram się grać tylko w oryginały :) jako, że mnie nie stać na oryginalnego Windowsa myślę o Linuxie, jednak mój brak wiedzy co do tego systemu na razie paraliżuje te działania :-)


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 gru 2008, 23:40

Polecam Ubuntu :-) Uruchom sobie na początku z LiveCD i zobacz jak się tym operuje :-) Jak będziesz miał jakieś pytania to znasz adres mojego PW ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 23 gru 2008, 17:09

Polecam Ubuntu


a ja polecam Mandrive/Mandrake - też linux, ale tak podobny do windowsa, że nawet podobnie często się zawiesza i wysypuje programy :lol:

a tak na poważnie to też mam pytanie co do oprogramowania - na OpenOfice'a się nie przesiądę - chyba z przyzwyczajenia, ale podobnie jak fantomik nie lubie mieć piratów, natomiat wszędobylski office2007 jest tak do niczego, że aż ojoj. wie ktoś może czy jeszcze można kupić wersję XP lub 2003 office'a? lub czy jest możliwość zalegalizować nielegalną kopię? nie znam się na tym, ale myślę, że ktoś może czaić bazę w tym temacie:)


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 23 gru 2008, 18:40

BelZedar pisze:wie ktoś może czy jeszcze można kupić wersję XP lub 2003 office'a? lub czy jest możliwość zalegalizować nielegalną kopię? nie znam się na tym, ale myślę, że ktoś może czaić bazę w tym temacie:)


Przepraszam, nie mój dział, ale i wypowiedź nie ma nic wspólnego z zagadnieniami wiary:

Nie nie można oficjalnie kupić Office 2003/XP - możesz kupić Office 2007 a następnie starannie przeczytać umowę licencyjną i zgłosić do MS chęć wykonania tzw. downgrade'u. Warunki znajdziesz tutaj:

http://download.microsoft.com/download/ ... _chart.doc


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 23 gru 2008, 21:21

Staram się mieć wszystko legalne. Windows i office mam legalnie, resztę raczej też. Jakoś nie nie było mi wygodnie z piratami, więc szybko kupiłam. Programy użytkowe często można mieć darmo. Albo dość tanio. Nie warto się zastanawiać czy to grzech czy nie, tylko płacić tym co nad tym pracowali. Bo jakbyście się czuli, gdyby ktoś waszą pracę brał sobie darmo bez pytania?


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 23 gru 2008, 21:43

jest pewna rzecz, którą mam piracką. starałem się wykupić licencję, ale:
nie było podanego konta;
nikt nie odpowiadał na maile i telefony.
i niby powinno się dla czystości sumienia usunąć to z dysku, ale moje córki bardzo lubią tę gierkę. narazie mam. co dalej będzie, nie wiem


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 23 gru 2008, 22:03

Cynthia pisze:Staram się mieć wszystko legalne. Windows i office mam legalnie, resztę raczej też. Jakoś nie nie było mi wygodnie z piratami, więc szybko kupiłam. Programy użytkowe często można mieć darmo. Albo dość tanio. Nie warto się zastanawiać czy to grzech czy nie, tylko płacić tym co nad tym pracowali. Bo jakbyście się czuli, gdyby ktoś waszą pracę brał sobie darmo bez pytania?

ja wlasnie robie z tym porzadek w moim zyciu, choc za duzo nielegalnych rzeczy nie mam ale jakos tak latwo mi to przychodzilo skopiowac plytke


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 24 gru 2008, 02:34

BelZedar pisze:a tak na poważnie to też mam pytanie co do oprogramowania - na OpenOfice'a się nie przesiądę - chyba z przyzwyczajenia, ale podobnie jak fantomik nie lubie mieć piratów, natomiat wszędobylski office2007 jest tak do niczego, że aż ojoj. wie ktoś może czy jeszcze można kupić wersję XP lub 2003 office'a? lub czy jest możliwość zalegalizować nielegalną kopię? nie znam się na tym, ale myślę, że ktoś może czaić bazę w tym temacie:)

Jest też Office zrobiony przez Ashampoo. Nie mam pojęcia jak to działa ale spotkałem się z reklamami i można go bardzo tanio kupić (dziś w Wigilię za pół ceny).


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 24 gru 2008, 16:43

ja ostatnio zostałam zmuszona do przywiązania się do open office'a - zobaczymy, co to będzie. ale na pierwszy rzut oka niezbyt się różni od tego zwykłego, windowsowego.

a w temacie: zależy jak i zależy co. naprawdę mam wrażenie, że niektóre programy nie są warte swojej ceny.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 25 gru 2008, 18:00

Dziękuję za odpowiedzi. Ja właśnie w ostatnich dniach zainstalowałem sobie Ubuntu i powiem, że bardzo mi się spodobał :) Nie jest skomplikowany. "Windows'owiec" musi jednak poświęcić trochę czasu i determinacji by opanować nowy system :) ale Ubuntu z systemów linuksowych ma największą ilość użytkowników, a co za tym idzie najlepsze wsparcie techniczne - mam tu na myśli fora internetowe, na których łatwo można znaleźć rozwiązanie przeróżnych problemów związanych z systemem.

julaine pisze:ja ostatnio zostałam zmuszona do przywiązania się do open office'a - zobaczymy, co to będzie. ale na pierwszy rzut oka niezbyt się różni od tego zwykłego, windowsowego.
Ja używam tylko OO Writer i uważam, że nie jest gorszy od Worda.
julaine pisze:a w temacie: zależy jak i zależy co. naprawdę mam wrażenie, że niektóre programy nie są warte swojej ceny.
No właśnie.. na pewno wiele programów nie jest wart swoich cen (np Photoshop - ok. 3 tys. zł :eek: ), ale to przecież chyba nie zmienia to faktu, że nie powinniśmy ściągać piratów


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 25 gru 2008, 18:19

Janoff pisze:na pewno wiele programów nie jest wart swoich cen (np Photoshop - ok. 3 tys. zł


akurat ten programik jest warty troszkę więcej niż 3tyś. a to że go tak tanio sprzedają to tylko się cieszyć. natomiast masz rację. nie warto ściągać piratów - za dużo koni trojańskich i innych robali :evil:


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 25 gru 2008, 18:34

BelZedar pisze:
Janoff pisze:na pewno wiele programów nie jest wart swoich cen (np Photoshop - ok. 3 tys. zł


akurat ten programik jest warty troszkę więcej niż 3tyś. a to że go tak tanio sprzedają to tylko się cieszyć.
"Świetny" żart. Jest to bardzo dobry program i byłbym gotów dać za niego kilkaset zł (gdybym miał :) ), ale nie kilka tys. (na szczęście na początku 2008 r. zrobili coś takiego jak wersja studencka (175 zł), ale tylko w wersji CS3, która nie działa na linuksie.)
natomiast masz rację. nie warto ściągać piratów - za dużo koni trojańskich i innych robali :evil:
Trojany to nie problem - wystarczy ściągać ze sprawdzonych źródeł i mieć dobrze zabezpieczony komputer. Problem leży w tym, że ściąganie piratów jest grzechem


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 25 gru 2008, 19:26

Janoff pisze:zrobili coś takiego jak wersja studencka (175 zł), ale tylko w wersji CS3

mogę się mylić ale pierwotnie miało to być tylko dla studentów, a licencja tylko na okres trwania studiów
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... iag+dalszy
chyba, że od tamtego czasu się coś zmieniło.

Janoff pisze:"Świetny" żart. Jest to bardzo dobry program i byłbym gotów dać za niego kilkaset zł (gdybym miał ), ale nie kilka tys.

szczerze to akurat nie żart. nie znam tak dobrego programu. pracowałem na nim 2 lata i może poznałem z 40 - 50% jego możliwości. ale jeśli instalujesz photoshopa, żeby tylko wykadrować lub zmienić kontrast to sorki - rzeczywiście drogo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości