praca

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

praca

Postautor: sibela » 12 lut 2009, 20:45

Gdy wyjezdzalam z Polski najbardziej bylo mi zal zostawic prace. Z zawodu jestem nauczycielem przedszkola i w swoja prace zawsze wkladalam duzo serca. Myslalam tez, ze tu nie bede mogla pracowac w przedszkolu ze wzgledu na marna znajomosc jezyka. Wzielam roczny urlop zdrowotny i pojechalam na Bawarie wyjsc za maz za Bawara :). Po roku siedzenia w domu troche mi sie zaczelo tesknic do pracy i ludzi i powolutku, niesmialo zaczelam sie rozgladac za praca ale ja nie wyobrazam sobie siebie gdzie indziej poza przedszkolem wiec nic mi nie pasowalo. Pewnego dnia zajrzalam do gazetki i przeczytalam, ze w przedszkolu ewangelickim poszukuja sprzataczki wiec sie zglosilam, z zamiarem, ze nic nie powiem o moim prawdziwym zawodzie. Jednak pani z ktora rozmawialam pociagnela mnie za jezyk i sie wydalo. Powiedziala, ze zadzwoni z odpowiedzia i... zadzwonila wprawdzie po dwoch tygodniach kiedy ja juz o sprawie prawie zapomnialam i okazalo sie, ze potrzebuja wychowowczyni i ona chce wiedziec jakie mam szkoly itp itd. I tak dostalam prace w przedszkolu. Nie wierze w przypadki i wiem, ze to Bog wybral dla mnie to miejsce. Przepracowalam tam dwa lata pelne Bozego blogoslawienstwa. Moglam zostac dalej jednak ze wzgledu na Jonatanka mojego przybranego synka zrezygnowalam z pracy. Bylo mi bardzo ciezko i ten czas w domu byl z jednej strony fajny z drugiej towarzyska i zawodowa pustynia.
Tydzien temu zadzwonila o mnie pani z biura pracy, ze potrzebuja kierowniczki do zerowki przy szkole Montessori. Metoda Montessori to cos co najbardziej mi jako nauczycielowi pasuje, co dodaje mi skrzydel i co zawsze chcialam z dziecmi robic. Ale przeciez mam zajmowac sie Jonatankiem a tu taka zyciowa szansa. Takich szkol w okolicy jest 3 sztuki i jesli przegapie to to drugiej szansy nie dostane.
W modlitwie postanowilismy z mezem, ze zloze podanie i poczekamy na Boza odpowiedz.
No i dostalam prace :) od poniedzialku jestem kierowniczka :) mam 14 dzieci, dwie wspolpracownice i doje praktykantow :)

Kiedy bylam na rozmowie o prace jedno z pytan brzmialo "a co Pani zrobi z tak malym dzieckiem" odpowiedzialam, ze znajde mu nianie na co pytajaca pani zasmiala sie i powiedziala, ze ona szukala kilka miesiecy a ja mam czas do poniedzialku. Powiedzialam, jej, ze jestem wierzaca i jesli wola Boga jest bym tu pracowala to znajdzie i osobe dla Jonatanka, ktora go pokocha i zaopiekuje gdy ja bede pracowac.
No i....... taram znalazlam nianie, Bog mnie zaskoczyl dodatkow, bo juz od dwoch dni wymyslam, jak ja sie bede rano z dzieckiem tluc pare (nascie) kilometrow do niani z wozkiem, i roznymi niezbednymi rzeczami. A tu niania mieszka 300 metrow od mojego domu czyli w domu, ktory jest w najblizszym naszym sasiedzwie. Ma swoj wozek i inne rzeczy potrzebne dla dziecka. Kiedy moj maz bedzie mial druga zmiane to Jonatan bedzie mogl dluzej pobyc z tata i maz zaprowadzi go dopiero przed praca (nasze drugie auto jest za male by moglo jezdzic nim dziecko wiec gdyby niania mieszkala dalej Jonatan musialby u niej zostawac nawet jak tata jest w domu).
No i niania jest z zawodu przedszkolanka, ma lagodne usposobienie i 4 wlasnych dzieci czyli conieco doswiadczenia Jutro dowiemy sie czy panstwo doplaci nam jeszcze troche do wyplaty dla nianii.
Bog wspaniale sie nami opiekuje, chwala mu za to


Duzo sie napisalo, mam nadzieje, ze ktos to przeczyta :)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: praca

Postautor: jj » 12 lut 2009, 22:04

sibela pisze:Duzo sie napisalo, mam nadzieje, ze ktos to przeczyta :)

a gdziez tam, kto by to czytal? :mrgreen:

Jasne, ze Pan Bog jest WSPANIALY! Pamietajmy o tym takze w trudnych chwilach...


Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 12 lut 2009, 22:14

Chwała Mu za te błogosławieństwo :)


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: praca

Postautor: Adalbertus » 12 lut 2009, 22:21

sibela pisze:
Duzo sie napisalo, mam nadzieje, ze ktos to przeczyta :)


Ja czytałem.

Bóg jest dobry!


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 12 lut 2009, 22:40

super! chwała Bogu! :D bardzo się cieszę razem z Wami! buziaki dla Jonatanka!


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lut 2009, 09:15

:D :mrgreen: :mrgreen:
Chwała Panu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lut 2009, 22:09

Chwała Panu! :D


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości