Zadaj pytanie ateiście

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 25 lut 2017, 16:19

derko pisze:Nie wiem, czy to pytanie już padło, ale ciekawi mnie motyw ateistów. teistów, itp, do pisania i "dyskutowania" (?) z wierzącymi chrześcijanami?

:) :roll:


Sugerujesz, że powinni dyskutować z "niewierzącymi chrześcijanami" :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 25 lut 2017, 17:01

nesto pisze:
derko pisze:Nie wiem, czy to pytanie już padło, ale ciekawi mnie motyw ateistów. teistów, itp, do pisania i "dyskutowania" (?) z wierzącymi chrześcijanami?

:) :roll:


Sugerujesz, że powinni dyskutować z "niewierzącymi chrześcijanami" :lol:


Jeszcze lepsze jest
"ciekawi mnie motyw (...) teistów, itp, do pisania i "dyskutowania" (?) z wierzącymi chrześcijanami?"
Jakby "wierzący chrześcijanin" nie był teistą :)


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: derko » 25 lut 2017, 17:30

impactor pisze:Jakby "wierzący chrześcijanin" nie był teistą :)

Każdy teista jest wierzącym chrześcijaninem ? :O

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teizm


:roll: :)


Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 25 lut 2017, 17:33

derko pisze:
impactor pisze:Jakby "wierzący chrześcijanin" nie był teistą :)

Każdy teista jest wierzącym chrześcijaninem ? :O

Nie, natomiast każdy wierzący chrześcijanin jest teistą.


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Suzuja » 02 cze 2018, 11:55

Ja wiem że temat stary jak świat. Ale myślę że warto go odświeżyć

Poza tym, pan Impactor kompletnie się ośmieszył na forum.wiara w dyskusji z jednym użytkownikiem. Do czego nie chce się przyznać :(

Mam pytanie
- kto jest normatywny w kwesti ustalania praw moralnych. I dlaczego tak a nie inaczej?


Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 02 cze 2018, 14:18

Suzuja pisze:Ja wiem że temat stary jak świat. Ale myślę że warto go odświeżyć

Poza tym, pan Impactor kompletnie się ośmieszył na forum.wiara w dyskusji z jednym użytkownikiem. Do czego nie chce się przyznać :(

Bardzo proszę popierać takie wypowiedzi linkami, żeby nie trzeba było polegać na Twojej opinii, tylko móc samemu sprawdzić :)

Suzuja pisze:Mam pytanie
- kto jest normatywny w kwesti ustalania praw moralnych. I dlaczego tak a nie inaczej?

W momencie, kiedy dwoje ludzi zgodzi się na jedno założenie wyjściowe brzmiące "dobrostan jest bardziej pożądany niż szkoda", znika rola jakichkolwiek normatyw czy autorytetów moralnych, bo wszelką moralność lub niemoralność można obiektywnie wykazać.


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Suzuja » 02 cze 2018, 14:37

Podałem ci link do tamtego wątku na forum.wiara. do którego nawet się nie ustosunkowaleś. Chociaż po takiej kompromitacji też bym się nie przyznawał

Jedno pytanie z tamtego wątku
Dlaczego Impatcor prowadzi swoje ateistyczne misjonarstwo? Czy bycie ateistą oferuje jakieś lukratywne przychody z samego faktu bycia ateistą? Moze w karierze zawodowej? Jeżeli tak to Impatcor powinien zaprzestać swojego misjonarstwa zeby nie tworzyć konkurencji

Pytanie pochodzi z tematu "zadaj pytanie ateiście". Narazie nie chce mi sie szukać linku. Później to zrobię

W momencie, kiedy dwoje ludzi zgodzi się na jedno założenie wyjściowe brzmiące "dobrostan jest bardziej pożądany niż szkoda", znika rola jakichkolwiek normatyw czy autorytetów moralnych, bo wszelką moralność lub niemoralność można obiektywnie wykazać


Przychodzi trzecia osoba i ogłasza iż dobrostan jest gówno warty. Kto ma rację? Poza tym ta odpowiedzieć nie ma przełożenia na większą ilość ludzi. Poza tym, nie jest odpowiedzią na MOJE PYTANIE które brzmi tak

Jaki obiektyny system moralny masz do zaoferowania. I dlaczego takie a nie inny? Dlaczego jest on obiektywny? Skoro uważasz że kradzież/morderstwo Jest złe to Dlaczego? Zdefinuj dobro i zło. I dlaczego to jest jest zle a to dobre? Zdefinuj dobrostan

Ps: ten twój opis do jakiego boga się odnosi? Bo obecnie wyznawców politeizmu jest raczej niewiele


Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 02 cze 2018, 15:04

Suzuja pisze:Podałem ci link do tamtego wątku na forum.wiara. do którego nawet się nie ustosunkowaleś. Chociaż po takiej kompromitacji też bym się nie przyznawał

Nie wiem gdzie podałeś, ale jestem w stanie założyć się o dobry obiad, że kiedy go podasz okaże się że to mój rozmówca (oraz Ty) są stroną skompromitowaną. No ale póki nie podasz linku, to pozwolę sobie nie polegać na Twojej opinii ;)

Suzuja pisze:Jedno pytanie z tamtego wątku
Dlaczego Impatcor prowadzi swoje ateistyczne misjonarstwo? Czy bycie ateistą oferuje jakieś lukratywne przychody z samego faktu bycia ateistą? Moze w karierze zawodowej? Jeżeli tak to Impatcor powinien zaprzestać swojego misjonarstwa

Pytanie na które odpowiedzi udzielałem dziesiątki razy,
Teizm jest zagrożeniem dla dobrobytu ludzkości, oraz życia i zdrowia jednostek nie tylko nim dotkniętych, ale również innych, którzy mają z nimi jakąkolwiek styczność. Np. poprzez wybory polityków, którzy następnie próbują wprowadzać antyludzkie, niemoralne prawa mające obowiązywać wszystkich - tak jak chociażby obecnie dzieje się w Polsce.

Więcej o destruktywnym wpływie teizmu na moralność przeczytasz tutaj:
http://www.filmweb.pl/user/impactor/blog
⑪ * Destruktywny wpływ chrześcijaństwa na moralność - czyli jak chrześcijaństwo odbiera wyznawcom zdolność odróżniania dobra od zła
⑫ * Konkretne przykłady niebezpieczeństwa chrześcijaństwa i odbierania przez nie zdolności odrózniania dobra od zła
oraz cały dział "Ⅷ. Chrześcijaństwo i jego wpływ na cywilizację"

Suzuja pisze:
W momencie, kiedy dwoje ludzi zgodzi się na jedno założenie wyjściowe brzmiące "dobrostan jest bardziej pożądany niż szkoda", znika rola jakichkolwiek normatyw czy autorytetów moralnych, bo wszelką moralność lub niemoralność można obiektywnie wykazać


Przychodzi trzecia osoba i ogłasza iż dobrostan jest gówno warty. Kto ma rację?

Kto ma rację? Nikt. Pytanie powinno brzmieć "kto odnosi sukces?"
No więc wtedy dwie pierwsze osoby wykluczają ową trzecią osobę ze swojej społeczności. Ciekawe, kto ma szanse na większy sukces i przekazanie swoich genów i wartości przyszłym pokoleniom - dwóch współpracujących i uważających dobrobyt za wartość, czy samotnik uważający szkodę za wartość :) Ludzie tego drugiego typu (B) eliminują się sami, dlatego praktycznie nie zachodzi potrzeba wykluczania ich z grupy A.
Natomiast ludzie pokroju C, którzy uważają że ich własny dobrobyt jest jedynym ważnym, są wykluczani ze społeczności A, i ostatecznie również przegrywają.

Suzuja pisze:Poza tym ta odpowiedzieć nie ma przełożenia na większą ilość ludzi.

:D To JEDYNA odpowiedź, która ma przełożenie na większą ilość ludzi, psów, wilków, małp i mrówek. Społeczne organizmy żywe stosują dokładnie tą metodę od setek milionów lat, bo to jedyna metoda która działa.


Suzuja pisze:Jaki obiektyny system moralny masz do zaoferowania. I dlaczego takie a nie inny? Dlaczego jest on obiektywny?

:D Ja nie proponuję niczego obiektywnego, bo taki system moralny nie istnieje. Nawet w mitologii chrześcijańskiej, której jesteś fanem, jest doskonała odwrotność "obiektywnego systemu moralnego", czyli idealnie subiektywny system niemoralny.

Suzuja"Skoro uważasz że kradzież/morderstwo Jest złe to Dlaczego? Zdefinuj dobro i zło. I dlaczego to jest jest zle a to dobre? Zdefinuj dobrostan[/quote]
SZKO-DA :D
To wszystko, czego potrzeba. Jeśli autentycznie chcesz się czegoś na ten temat dowiedzieć (w co wątpię), to zapraszam to szczegółowego omówienia mojego autorstwa:
http://www.filmweb.pl/user/impactor/blog
⑨ * Ateistyczna moralność sytuacyjna (nie mylić z subiektywną) (4 kolejne posty, rozwiązanie w ostatnim) - W jaki sposób działa najwyższa znana człowiekowi forma moralności, w odróżnieniu od moralności odgórnych nakazów, jak np. w Biblii. Cudzysłów, ponieważ tylko najwyższa forma moralności zasługuje na miano bycia moralną.
⑩ * Ateistyczna moralność humanistyczna vs moralność teistyczna - Ostateczne rozwiązanie -Skąd bierzemy zasady moralne? Co przed mordowaniem powstrzymuje teistę, a co ateistę? Która moralność jest lepsza? I czy moralność teistyczna w ogóle istnieje?

I w ogóle cały dział "Ⅱ. Dobro i moralność".

[quote="Suzuja pisze:
Ps: ten twój opis do jakiego boga się odnosi? Bo obecnie wyznawców politeizmu jest raczej niewiele

Wszelkich bogów: od Zeusa, przez Jahwe po Tatusia Muminka.
Zresztą kiedy ostatni raz sprawdzałem, to chociażby katolików było w Polsce całkiem sporo, więc politeizm w Polsce kwitnie. Jedyną znaną mi religią z porównywalną ilością bóstw jest hinduizm.


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 02 cze 2018, 15:20

impactor pisze:Teizm jest zagrożeniem dla dobrobytu ludzkości,
Ateizm jest plagą z której bierze się całe zło na ziemi, najwięksi zbrodniarze to ateisci, z powodu ateizmu zginęło na świecie więcej ludzi niż z wszelkich innych powodów. Niszczenie cywilizacji ludzkiej wynika z ateismu, który zmienia chrześcijański system wartości, na ideologię śmierci, hedonizmu, darwinizmu społecznego, wprost prowadzącego do marksizmu, wtym marksizmu kulturowego, ekonomicznego i politycznego z którego rodzą się najgorsze systemy totalitarne.
To wszystko można obserwować we współczesnym świecie, w Europie i w Polsce.
Destruktywny wpływ chrześcijaństwa na moralność
To twierdzenie - oksymoron. Nie ma moralności bez chrześcijaństwa, poza chrześcijaństwem jest niemoralność, szczególnie zaznaczona w ateizmie.

Przychodzi trzecia osoba i ogłasza iż dobrostan jest gówno warty. Kto ma rację?
Rację ma chrześcijanin, który zna wolę Bożą. Dobrostan dla ateisty to mordowanie nienarodzonych, eutanazja dla starców i chorych, niewolnictwo, rozpusta, niemoralność.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Suzuja » 02 cze 2018, 17:01

https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=27&t=36061

Oto wątek w którym Impatcor kompletnie się zblaźnił. Konkretnie coś koło 8,9 strony. Gdzie uciekł z płaczem bo nie potrafił udzielić odpowiedzi na pytania zadane przez pilastra

Teizm jest zagrożeniem dla dobrobytu ludzkości


Już pomijając fakt że tym zdaniem Impactor udowodnił swoje nieuctwo. Wystarczy spojrzeć jak ateizm wprowadzał dobrobyt w XX wieku. Przypomnę 130mln ofiar. Więcej niż wszystkie religie razem wzięte. Zatem pytanie jest nadal aktualne

Destruktywny wpływ chrześcijaństwa na moralność - czyli jak chrześcijaństwo odbiera wyznawcom zdolność odróżniania dobra od zła


Najpierw musiałbyś zdefiniować pojęcie dobra i zła. Nadal żadnemu ateiście któremu Suzuja zadał to pytanie się nie udało :(. Już pomijając fakt iż zachodnia cywilizacja opiera moralność na wartościach chrześcijańskich

To JEDYNA odpowiedź


Skoro jedyna to znaczy iż ateiści nie mają żadnej odpowiedzi. Bo ta jest gówniana

Ja nie proponuję niczego obiektywnego, bo taki system moralny nie istnieje


To że nie masz niczego do zaoferowania to widzę. A obiektywny system moralny oferuje kazda religia monoteistyczna. Ew. Jakaś na zasadzie monolatrii lub henoteizmu(Już Kant zauważył tę zależność. Nie ma obiektywnej moralności bez Absolutu). I takie obiektywne systemy można porównywać. A jak narazie chrześcijaństwo wypada najlepiej

Wszelkich bogów: od Zeusa, przez Jahwe po Tatusia Muminka


To pisz że bogów a nie boga. Bo nie wiem czy chodzi ci o Boga jako absoult/Logos czy jakiegoś pierwszego lepszego bożka np. Zeusa, Amaterasu...

to zapraszam to szczegółowego omówienia mojego autorstwa


Nie dyskutuje z linkami. Jeżeli masz coś do przekazania to dyskutuj ze mną w tym wątku. Jeżeli nie masz takiego zamiaru to sobie idź

Społeczne organizmy żywe stosują dokładnie tą metodę od setek milionów lat, bo to jedyna metoda która działa


To nie odpowiedź na moje pytanie. Dlaczego miałbym działać dla dobrobytu społeczeństwa? Z resztą już wasz ateistycznym guru Marks czy Lenin próbował budować moralność na "wspólnym dobrze"

Ponawiam pytanie
- uważasz kradzież/zabójstwo za złe? Jeżeli tak to dlaczego?


Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oszołom ;-) » 10 kwie 2020, 20:01

Czy mogę odpowiadać na pytania, jeśli nie jestem ateistą a jedynie agnostykiem?

- uważasz kradzież/zabójstwo za złe? Jeżeli tak to dlaczego?
Nie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 11 kwie 2020, 00:37

Nie możesz odświerzać tak starych wątków, załóż nowy. Ten dział jest dla wszystkich i możesz wszystko (prawie).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości