Autorytet pastorów.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Autorytet pastorów.

Postautor: niebieski » 15 mar 2009, 05:23

Lash pisze:Jezus powiedział coś do Apostołów i nie wskazał na ich następców pod postacią biskupów ale uczniów.

To PAPIESTWO dokonało aktu samo ustanowienia poprzez takie interpretacje tego tekstu i pism niektórych chrześcijan.
A ja myślę, że papiestwo jest z ustanowienia Chrystusa :)

Gdyby to "coś", co powiedział Jezus do Apostołów, odnosiło się tylko do nich, a już nie do ich następców, to skąd na przykład pewność, że Kościół właściwie rozpoznał, które księgi są apostolskie, natchnione i kanoniczne? Przecież ogłoszenie kanonu nie dokonało się za życia Apostołów.

Poza tym logika zawieranych przez Pana Boga ze swoim ludem kolejnych przemierzy pokazuje wzrost od przymierza z Adamem (małżeństwo), Noem (rodzina), Abrahamem (klan), Mojżeszem (naród), Dawidem (królestwo międzynarodowe), Jezusem Chrystusem (królestwo powszechne) pokazuje, że Kościół katolicki jest tym, co Pan Bóg zamierzył.

A argument negatywny: Historia pokazuje, że po odrzuceniu tej zasady jedności, którą w zamiarze Jezusa miał być Piotr i jego następcy, ci, którzy odeszli, dzielili się na coraz to nowe frakcje. Dzisiaj jest ich około 35 tysięcy (czy coś koło tego, widziałem różne liczby) denominacji. :-( To nie jest zarzut, tylko stwierdzenie faktu.

Myślę, że nie tego chciał Pan modlący się w Wieczerniku: "aby byli jedno".

Uważasz, że papiestwo "zatwierdziło" się samo. To w takim razie nawzajem pozwól mi na pytanie: Kto "zatwierdził" pastorów z tylu różnych denominacji? Kto ich posłał? Jeśli to Duch Święty "wyprowadził" ich z Kościoła katolickiego, dlaczego głoszą tak różną naukę? Jedni głoszą konieczność zachowania Dekalogu, inni nie; jedni nauczają, że Pan Bóg przeznacza do zbawienia wybranych, inni zaś uznają podwójną predestynację: wybranych do zbawienia, a pozostałych do potępienia; jedni mówią, że homoseksualizm jest grzechem, inni mówią, że jest to OK, jedni w aborcji widzą morderstwo, inni mówią, że "kobieta ma prawo do swojego ciała". Przykłady można by mnożyć. Będąc w Niemczech spotkałem nawet protestanckie zakonnice, słyszałem o protestanckich wspólnotach, gdzie jest spowiedź uszna (!). Przecież Duch Święty jest zasadą jedności, a przynajmniej tak jest w perspektywie katolickiej. Jeśli jest to dzieło Ducha Świętego, to dlaczego te wszystkie różnice wewnętrzne wśród chrześcijan, którzy odeszli od Kościoła katolickiego?

Skoro są to wspólnoty biblijnych chrześcijan, to uważam, że także posłanie tych pastorów powinno być uzasadnione biblijnie. Dlatego pytanie: Potrafisz uzasadnić "zatwierdzenie" i "posłanie" Waszych pastorów na podstawie Pisma św?

A ponieważ jest to nowy temat, do odpowiedzi zapraszam także pozostałych uczestników tego forum.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Autorytet pastorów.

Postautor: KAAN » 15 mar 2009, 09:02

niebieski pisze: Jezusem Chrystusem (królestwo powszechne) .
Nie ma w Bożym planie królestwa powszechnego, królestwo powszechne chce stworzyć szatan na ziemi z jednym rządem, jedną religią. Biblia mówi o królestwie Bożym, to całkiem coś innego. Ty pisałeś o organizacjach ludzkich, ewolucji ludzkich struktur, natomiast w Bożym planie zawsze był obraz królowania Boga, a nie rozwoju od plemienia do królestwa. Nawet ustanowienie króla nad izraelem było pewnym buntem przeciwko Bogu, choć usankcjonowanym przez Boga.
dzielili się na coraz to nowe frakcje.
I dobrze, bo przynajmniej znaczna liczba zborów przynosi biblijną naukę do ludzi, a zło zostaje wyplenione ze społeczności. Natomiast i tak tworzą w większości jeden Kościół który jest społecznością ludzi zbawionych, ciałem Chrystusa, którego On sam jest głową. To jest piękne; różnorodność w jedności.
Myślę, że nie tego chciał Pan modlący się w Wieczerniku: "aby byli jedno".
Jesteśmy jedno, jeśli pojadę do zboru Ewangelicznych chrześcijan, albo Zborów Chrystusowych, albo innych to zostanę przyjęty jak brat w Chrystusie, bo stanowimy jeden Kościół. To nie polega na jedności organizacyjnej, ale na jedności duchowej.
Uważasz, że papiestwo "zatwierdziło" się samo.
Tak.
Kto "zatwierdził" pastorów z tylu różnych denominacji?
Duch Święty.
Jedni głoszą konieczność zachowania Dekalogu, inni nie;
Nie wszyscy są w Kościele, nie wszyscy głoszą dobrą naukę, dlatego są odrzuceni przez innych i nie masz powodu żeby ich mieszać z wierzącymi, to zwykła ślepota duchowa z twojej strony. To tak jak bym powiedział ze katolicyzm jest częścią buddyzmu.
Będąc w Niemczech spotkałem nawet protestanckie zakonnice, słyszałem o protestanckich wspólnotach, gdzie jest spowiedź uszna (!).
Może w końcu zrozumiesz że używasz określeń nieodpowiednich do rzeczywistości. Gdybym używal twojego słownika to nazwałbym katolicyzm częścią pogaństwa, ale nie robię tego co najmniej przez delikatność. Wyrażaj się ściśle, jeśłi chcesz klasyfikować to odnieś się do Ewangelicznego chrześcijaństwa do którego nalży Lash, ja i wielu innych z tego forum.
Przecież Duch Święty jest zasadą jedności,
Duch nie jest zasadą, ale osobą która wypełniając Kosciół tworzy jedność jego członków i tak się dzieje w Kościele, ja jestem jednością z Lashem i innymi, pomimo przebywania w bardzo różnych miejscach i społecznościach.

a przynajmniej tak jest w perspektywie katolickiej. Jeśli jest to dzieło Ducha Świętego, to dlaczego te wszystkie różnice wewnętrzne wśród chrześcijan, którzy odeszli od Kościoła katolickiego?
Jest dokładnie odwrotnie, brak Ducha powoduje że nie ma żadnego hamulca do mieszania prawdy i kłamstwa, Duch pilnuje społeczność przed złym słowem i dlatego ze społeczności wierzących odłączają się wszelkie brudy które tworzą własne tzw. kościoły. W KRK niestety herezja jest mieszana z prawdą i niewykorzeniana na czas.
Skoro są to wspólnoty biblijnych chrześcijan, to uważam, że także posłanie tych pastorów powinno być uzasadnione biblijnie. Dlatego pytanie: Potrafisz uzasadnić "zatwierdzenie" i "posłanie" Waszych pastorów na podstawie Pisma św?
I jest :

Ef 4:
10 Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.
11 I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,
12 Aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,
13 Aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,
14 Abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu,
15 Lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, W Chrystusa,
16 Z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 mar 2009, 09:06

wyznaniowo, doktrynalnie


Jakie różnice wyznaniowe i doktrynalne dostrzegasz i gdzie w KK?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 mar 2009, 12:11

Albertus napisał/a:
Jakie różnice wyznaniowe i doktrynalne dostrzegasz i gdzie w KK?
Ja wiem, ze pod latarnia najciemniej, ale rozejrzyj sie dookola, prosze.

A z waszych wlasnych zrodel:
http://www.catholicconver...ominations3.pdf


Oczywiście zdaję sobie sprawę z róznic wewnątrz KK i wiem istnieniu różnych autonomicznych grup w KK ale nie są to różnice wyznaniowe i doktrynalne


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 mar 2009, 16:48

To teraz moje pytanie: kogo uwazasz za protestanta? Albo inaczej: jakie ugrupowania?


Przyznaję zawsze miałem problem ze ścisłym określeniem które grupy można zaliczyć do tej grupy

Niby te 5 sola ale każdy to inaczej rozumie


Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 15 mar 2009, 17:15

ann_in_grace pisze:
niebieski pisze:Dzisiaj jest ich około 35 tysięcy (czy coś koło tego, widziałem różne liczby) denominacji. :-( To nie jest zarzut, tylko stwierdzenie faktu.
Nie. To jest powtarzanie bzdury, ktora cytujesz bezkrytycznie, bo tak cie nauczyli twoi "apologeci" katoliccy w USA.
Zabawne ze chcesz pisac o katolickiej jednosci. Proponuje zalozenie okularow i rozejrzenie sie po swiecie, bo ja tej jednosci katolickiej nie widze, widze za to mnostwo denominacji - tak, denominacji, ktore roznia sie ogromnie, wyznaniowo, doktrynalnie, liturgicznie, kulturowo nawet. Rozmowa o rzekomej jednosci katolickiej bylaby nieslychanie interesujaca w swietle faktow.
A ktos patrzac z boku na to wszystko ma pelne prawo powiedziec: you guys blew it, all of you. Long time ago.

Kosciol instytucjonalny i upolityczniony, ten oficjalny w Rzymie starozytnym, byl poczatkiem lawiny. Dalej juz poszlo latwo. Szatan sie cieszy...
Ann, niemożliwa jest różnica doktrynalna wśród katolików. A jeśli jest, to tylko w sprawach drugorzędnych. Z tej prostej przyczyny, że jeżeli katolik nie uznaje jakiegoś dogmatu, przestaje być katolikiem.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 mar 2009, 17:36

Albertus napisał/a:
Przyznaję zawsze miałem problem ze ścisłym określeniem które grupy można zaliczyć do tej grupy
Zatem na jakiej podstawie powtarzasz brednie o tysiacach denominacji?


:O

To że mam problem z tym kogo na pewno zaliczyć do protestantyzmu miałoby być powodem abym nie mówił o różnorodności denominacji w protestantyżmie?

Dla mnie to czy tych denomiancji są tysiące czy setki czy dziesiątki jest wszystko jedno.

Powiedz kogo ty zaliczasz do protestantów?

niebieski napisał/a:
Ann, niemożliwa jest różnica doktrynalna wśród katolików
Tupiesz noga.


Podaj po prostu przykłady różnic doktrynalnych wewnątrz KK


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Autorytet pastorów.

Postautor: Lash » 15 mar 2009, 17:41

niebieski pisze:
Lash pisze:Jezus powiedział coś do Apostołów i nie wskazał na ich następców pod postacią biskupów ale uczniów.

To PAPIESTWO dokonało aktu samo ustanowienia poprzez takie interpretacje tego tekstu i pism niektórych chrześcijan.
A ja myślę, że papiestwo jest z ustanowienia Chrystusa :)

Wiem BO tak ci powiedziało Papiestwo :P Ciekawe co nie :O
niebieski pisze:
Gdyby to "coś", co powiedział Jezus do Apostołów, odnosiło się tylko do nich, a już nie do ich następców, to skąd na przykład pewność, że Kościół właściwie rozpoznał, które księgi są apostolskie, natchnione i kanoniczne? Przecież ogłoszenie kanonu nie dokonało się za życia Apostołów.

Ale powstanie TAK
Zgodziliśmy sie wcześniej ze Koscioł Jedynie wskazał to co wcześniej Było FAKTEM.
niebieski pisze: Poza tym logika zawieranych przez Pana Boga ze swoim ludem kolejnych przemierzy pokazuje wzrost od przymierza z Adamem (małżeństwo), Noem (rodzina), Abrahamem (klan), Mojżeszem (naród), Dawidem (królestwo międzynarodowe), Jezusem Chrystusem (królestwo powszechne) pokazuje, że Kościół katolicki jest tym, co Pan Bóg zamierzył.

Poniekąd.
Bóg zmierzył Jedne kosciół Na cały świat i taki jest składający sie z serc dzieci Bozych,. Jednocześnie powstał Organizacja kościelena która Zaczeła narzucać SWOJE wierzenia jako obowiązujące i sta Problemy

niebieski pisze: A argument negatywny: Historia pokazuje, że po odrzuceniu tej zasady jedności, którą w zamiarze Jezusa miał być Piotr i jego następcy,

CO jest nieprawdą
Zasadą jedności jest miłość a nie jeden człowiek
O jedność Jezus się modli w 17 Rodziale Jana
Wymienia MIŁOSĆ I SŁOWO a nie Papieża
Więc to co ci Papiestwo powiedziało znowu jest spoza Biblii.
Po drugie w KK były podziały wczesniejsze - choćby prawosławie. Wiec GWRANCJA to żadna
A nie mówie o legalności papieża ;)

niebieski pisze: ci, którzy odeszli, dzielili się na coraz to nowe frakcje. Dzisiaj jest ich około 35 tysięcy (czy coś koło tego, widziałem różne liczby) denominacji. :-( To nie jest zarzut, tylko stwierdzenie faktu.

A prostej przyczyny że nam METKI nie przeszkadzją Być jednym
Czy to że ty masz metkę meżczyzna a towja żona kobieta przeszkadza wam być jednym?
niebieski pisze: Myślę, że nie tego chciał Pan modlący się w Wieczerniku: "aby byli jedno".

Chicał miłosci i SŁowa a nie jednej organiazacji
niebieski pisze: Uważasz, że papiestwo "zatwierdziło" się samo. To w takim razie nawzajem pozwól mi na pytanie: Kto "zatwierdził" pastorów z tylu różnych denominacji? Kto ich posłał? Jeśli to Duch Święty "wyprowadził" ich z Kościoła katolickiego, dlaczego głoszą tak różną naukę?

1. Duch świety powołuje na starszych ale nigdy nie dawało to gwarancji prawidłowwego naucznia Dzieje 20
2. Niektórzy nie są zbawienie
3. Nawet i wybrani mogą zostać zwiedzeni na tyle na ile można
4. Poznanie jest progresywne
niebieski pisze: Jedni głoszą konieczność zachowania Dekalogu, inni nie; jedni nauczają, że Pan Bóg przeznacza do zbawienia wybranych, inni zaś uznają podwójną predestynację: wybranych do zbawienia, a pozostałych do potępienia; jedni mówią, że homoseksualizm jest grzechem, inni mówią, że jest to OK, jedni w aborcji widzą morderstwo, inni mówią, że "kobieta ma prawo do swojego ciała". Przykłady można by mnożyć.

Czy w KRK nie ma takich głosów?
Czy holokaust był czy nie ;)
Tylko że u nas jest wolność - twierdzisz coś możesz odejśc
u was jest "zgodność doktrynalna" - lecz nie ma listy doktryn ! sic

niebieski pisze: Będąc w Niemczech spotkałem nawet protestanckie zakonnice, słyszałem o protestanckich wspólnotach, gdzie jest spowiedź uszna (!).

Luteranizm - oczywiście
niebieski pisze: Przecież Duch Święty jest zasadą jedności, a przynajmniej tak jest w perspektywie katolickiej. Jeśli jest to dzieło Ducha Świętego, to dlaczego te wszystkie różnice wewnętrzne wśród chrześcijan, którzy odeszli od Kościoła katolickiego?

BO my nie boimy się ich ukazywać w przeciwienstwie do KRK ktory kazał zamknąc geby w dyskusji miedzy Jezuitami i Deominikanami o predestynacji i ..... nie zajal stanowiska.
Wiec mozesz wierzyc w predestynacje lub nie
niebieski pisze: Skoro są to wspólnoty biblijnych chrześcijan, to uważam, że także posłanie tych pastorów powinno być uzasadnione biblijnie. Dlatego pytanie: Potrafisz uzasadnić "zatwierdzenie" i "posłanie" Waszych pastorów na podstawie Pisma św?

EF 4 - 10-12 mowi o ustanoweiniach w koscile Bóg powołuje jak chce
niebieski pisze: A ponieważ jest to nowy temat, do odpowiedzi zapraszam także pozostałych uczestników tego forum.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 mar 2009, 12:27

A jednak pytanie o to, kto ustanowił pastorów pozostaje bez odpowiedzi.

Mamy XV wieków pomiędzy śmiercią ostatniego Apostoła a pastorami. Kto wobec tego przekazał/nakazał im sprawowanie tej posługi? Z czyjego ustanowienia pochodzi?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości