Powitanie

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Powitanie

Postautor: Szara » 12 kwie 2009, 01:05

Witam wszystkich serdecznie :-)
Nie chciałam zakładać nowego tematu i przywitać się w którymś z istniejących, ale kazdy raczej dotyczy jednej konkretnej osoby i dyskusje dawno zeszły na inny tor, także przywitam się tutaj :-)

Jestem Chrześcijanką, ochrzczoną w Kościele Katolickim... Nie miałam raczej nigdy pełnej świadomości przynależności do katolików... często gdiześ gubiłam Boga...
Gdzieś w gimnazjum nastąpiło moje nawrócenie, ale nie na długo...
Śpiewałam w zespole w kościele, chodziłam regularnie na msze itd typowo katolicko....
Szybko jednak zwątpiłam...
Niedawno nastąpiło moje drugie nawrócenie i to chyba na dobre... jednakże raczej blisko wyznania protestanckiego
Wiele rzeczy w moim zyciu złożyło się w niesamowity sposób i wskazało mi na wiarę.... odczytałam to jako znaki od Boga....
Od zeszłego roku obudziło się moje zainteresowanie protestantyzmem, a teraz widzę że moje poglądy pokrywają się z poglądami protestantów...
Chcę narazie uczęszczać na nabożeństwa w Kościele Chrześcijan Baptystów...
Nie wiem na razie zbyt dużo i nie jestem pewna jak to jest z ta apostazją, dlatego zarejestrowałam się na tym forum...
Mam nadzieję że uzyskam pomoc od forumowiczy
Pozdrawiam
Kinia


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 kwie 2009, 01:11

Witaj! :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 kwie 2009, 08:05

Witaj :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 12 kwie 2009, 11:14

cześć :)


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 kwie 2009, 13:19

Cześć.
Po prostu nie mogę tego pozostawić bez komentarza:
Szara pisze:Gdzieś w gimnazjum nastąpiło moje nawrócenie, ale nie na długo...

A więc jeszcze wtedy nie nastąpiło ŻADNE prawdziwe nawrócenie.
Szara pisze:Nie wiem na razie zbyt dużo i nie jestem pewna jak to jest z ta apostazją

Apostazja to wyrzeczenie się Chrystusa. Nigdy nawet nie używaj tego słowa w takim kontekście.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 12 kwie 2009, 20:07

witaj
Szara pisze:Jestem Chrześcijanką, ochrzczoną
najbardziej kluczowy jest Twoj osobisty zwiazek z Panem Jezusem Chrystusem, czy znasz Go jako swojego osobistego odkupiciela, ktory na krzyzu Golgoty umarl za wszystkie grzechy tych ktorzy w Niego wierza i Mu ufaja? Co myslisz o Chrystusie?
Polecam uwadze materialy na stronie: http://chrzescijanie.info/planporteraTJ.htm
Pragnę zadać Ci najważniejsze pytanie życia. Twoje wieczne szczęście lub wieczne nieszczęście zależą od tego, jak na nie odpowiesz. Oto to pytanie: Czy jesteś zbawiony? Nie pytam Cię, jak dobry jesteś, ani czy uczęszczasz do kościoła, ale: czy jesteś zbawiony? Czy jesteś pewien, że pójdziesz do Nieba, kiedy umrzesz?

Bóg mówi, że aby pójść do Nieba, musisz się narodzić na nowo. W Ewangelii Jana 3:7 - Pan Jezus powiedział do Nikodema: "Musicie się na nowo narodzić."

W Biblii Bóg podaje nam jedyny plan zbawienia. Jest to prosty plan - Ty możesz DZIŚ być zbawionym (uratowanym od należnej Ci kary piekła wiecznego)!

Najpierw, Przyjacielu, musisz uświadomić sobie, że JESTEŚ GRZESZNIKIEM. "Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej" (Rzymian 3:23).

Ponieważ jesteś grzesznikiem, jesteś skazany na wieczną śmierć. "Zapłatą za grzech jest śmierć" (Rzymian 6:23). Oznacza to wieczne oddzielenie od Boga w piekle.

"... postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hebrajczyków 9:27)

Ale Bóg ukochał Cię tak bardzo, że posłał Swego Jednorodzonego Syna, Jezusa, aby Ten wziął na Siebie Twoje grzechy i umarł na Twoim miejscu."On Tego, który grzechu nie znał, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą" (2 Koryntian 5:21)

Jezus musiał przelać Swą krew i umrzeć. "Gdyż życie ciała jest we krwi" (3 Mojżeszowa 17:11)

"... bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia." (Hebrajczyków 9:22)

"... Bóg dał dowód Swej miłości ku nam przez to, że gdy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł" (Rzymian 5:8)

Bóg powiedział, że moje grzechy i Twoje grzechy zostały włożone na Jezusa (choć nie jesteśmy w stanie pojąć, jak), i On umarł za nas. On nas Zastąpił. I to jest prawda, Bóg nie może kłamać.

Przyjacielu, "Bóg wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby pokutowali" (Dzieje Apostolskie 17:30). Owa pokuta (upamiętanie), to zmiana myślenia, polegająca na zgodzeniu się z Bogiem, że jest się grzesznikiem, a także na uznaniu tego, co Pan Jezus uczynił na krzyżu. Pokuta zawiera także zrozumienie tego, że grzech jest Twoim wrogiem, a Jezus Przyjacielem.

W Dziejach Apostolskich 16:30-31, strażnik więzienny z Filippi spytał Pawła i Sylasa: „Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony?" A oni powiedzieli: "Wierz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony ..."

Po prostu uwierz w Niego jako Tego, który wziął Twoje grzechy, umarł na Twoim miejscu, został pogrzebany i kogo Bóg wzbudził z martwych. Jego zmartwychwstanie mocno utwierdza w przekonaniu, że wierzący człowiek, który przyjął Chrystusa Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela, może być pewien życia wiecznego.

„Tym zaś, którzy Go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego" (Jan 1:12)

„Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie” (Rzymian 10:13)

Każdy może oznaczać także Ciebie. Będzie zbawiony nie oznacza, że być może, nie, że jest w stanie, ale że będzie zbawiony.

Jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś grzesznikiem, który przekroczył święte Boże wymagania, właśnie teraz, gdziekolwiek jesteś, pokutując wznieś swoje serce do Boga w modlitwie!

W Ewangelii Łukasza 18:13 - grzesznik modlił się: "Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu". Po prostu pomódl się: "Boże, wiem, że jestem grzesznikiem. Wierzę, że Jezus był moim Zastępcą gdy umarł na krzyżu. Wierzę, że przelał On Swoją krew, umarł, został pogrzebany i zmartwychwstał za mnie. Teraz przyjmuję Go jako mojego Zbawiciela. Dziękuję Ci za przebaczenie moich grzechów, dar zbawienia i wieczne życie, które dostępne są dla mnie z powodu Twojej miłosiernej łaski. Amen"

Po prostu chwyć Boga za Jego Słowo i przyjmij wiarą Jego ratunek (zbawienie). Uwierz, a będziesz zbawiony. Żaden kościół, żadna organizacja, żadne dobre uczynki nie są w stanie Cię zbawić. Pamiętaj, to Bóg dokonuje zbawienia. W całości!

Prosty Boży plan zbawienia: Jesteś zasługującym tylko na gniew Boży grzesznikiem. Dlatego, o ile nie uwierzysz w Jezusa, Który umarł za Ciebie, będziesz spędzał wieczność w piekle. Wtedy byłoby Ci lepiej gdybyś się nigdy nie urodził. Jeśli uwierzysz w Niego jako ukrzyżowanego, pogrzebanego i wzbudzonego z martwych Zbawiciela, otrzymasz przebaczenie wszystkich Twoich grzechów i Jego dar wiecznego ratunku (zbawienia) dostępnego tylko przez wiarę.

Być może powiesz: "Na pewno to nie jest takie proste". A jednak jest! To jest biblijne. To jest Boży plan. Przyjacielu, uwierz w Pana Jezusa i przyjmij Go jako Zbawiciela jeszcze dzisiaj!

Jeśli Jego plan nie wydaje Ci się jeszcze wystarczająco jasny, czytaj ten artykuł jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz ... nie odkładając go dopóki go zrozumiesz. Twoja dusza jest warta więcej od całego świata!

"Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł?" (Marka 8:36)

Nie spocznij dopóki nie będziesz pewien swego zbawienia. Jeśli utracisz swoją duszę, stracisz Niebo i wszystko utracisz. Proszę! Pozwól Bogu uratować (zbawić) Cię właśnie teraz!

Jeśli uwierzysz Panu Jezusowi, to Boża moc zbawi Cię na wieki i umożliwi ci prowadzenie zwycięskiego chrześcijańskiego życia. "Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście mogli je znaleźć" (1 Koryntian 10:13)

Nie ufaj własnym uczuciom, one są zmienne. Trzymaj się Bożych obietnic - one nigdy się nie zmieniają. Od momentu kiedy przyjmiesz dar zbawienia, powinieneś codziennie robić trzy rzeczy, aby wzrastać duchowo: modlić się - wtedy rozmawiasz z Bogiem, czytać Świętą Biblię - wtedy Bóg mówi do Ciebie, mówić wszystkim ludziom o tym planie zbawienia - wtedy mówisz dla Boga. Pamiętaj o tym, że tylko Biblia jest prawdą, wszystko inne ma niewielką wartość.

Będąc posłusznym Panu Jezusowi Chrystusowi, powinieneś zostać ochrzczonym, publicznie zaświadczając w ten sposób o swoim zbawieniu, a potem bez zwłoki przyłączyć się do biblijnie wierzącego zgromadzenia (kościoła). "Nie wstydź się więc świadectwa o Panu naszym ..." (2 Tymoteusza 1:8)

"Każdego więc, który mię wyzna [zaświadczy o mnie] przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem Moim, który jest w niebie" (Mateusz 10:32)
za: http://chrzescijanie.info/planporteraTJ.htm

również polecam uwadze: http://chrzescijanie.info/corobicbysieratowacTJ.html
czyli: Co mam czynić, abym był uratowany?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 13 kwie 2009, 00:00

witaj :)


Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szara » 13 kwie 2009, 00:08

Puritan pisze:Apostazja to wyrzeczenie się Chrystusa. Nigdy nawet nie używaj tego słowa w takim kontekście.


A widzisz... czytałam żeby przejść na protestantyzm trzeba podpisac taki papierek ;p Ale tylko czytalam dlatego pytam :)

Puritan pisze:A więc jeszcze wtedy nie nastąpiło ŻADNE prawdziwe nawrócenie.


Racja, nie wiedziałam jak to napisać.... może w takim razie "głębsze zainteresowanie wiarą" ;p

chrzescijanin pisze:najbardziej kluczowy jest Twoj osobisty zwiazek z Panem Jezusem Chrystusem, czy znasz Go jako swojego osobistego odkupiciela, ktory na krzyzu Golgoty umarl za wszystkie grzechy tych ktorzy w Niego wierza i Mu ufaja? Co myslisz o Chrystusie?


Sądzę że Chrystus jest czystą miłością... umarł na krzyżu tylko po to abym ja mogła dostąpić życia wiecznego. Tak uważam go za odkupiciela.... ufam Mu i wierzę w Niego :D

chrzescijanin pisze:Pragnę zadać Ci najważniejsze pytanie życia. Twoje wieczne szczęście lub wieczne nieszczęście zależą od tego, jak na nie odpowiesz. Oto to pytanie: Czy jesteś zbawiony? Nie pytam Cię, jak dobry jesteś, ani czy uczęszczasz do kościoła, ale: czy jesteś zbawiony? Czy jesteś pewien, że pójdziesz do Nieba, kiedy umrzesz?


Tak, pójdę do Królestwa Bożego, gdyż za to umarł Chrystus... jest to Jego dar dla mnie ! Wierzę w to z całego serca i dlatego zostanę zbawiona !


Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest... miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku... ^^
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 kwie 2009, 01:45

Cześć :roll:

Gdzieś w gimnazjum nastąpiło moje nawrócenie, ale nie na długo...
Śpiewałam w zespole w kościele, chodziłam regularnie na msze itd typowo katolicko....

To jest idealny przykład.

Też tak miałem, byłem sobie takim kolesiem co jest wierzacy i praktykujacy ale robi to z przyzwyczajenia i czynników wyższych. I płynęły latka. W pewnym momencie zacząłem być b. religijny, pielgrzymki, obozy KSM minęło i potem ciagle stan wierzącego nie praktykującego ( co i tak sukces bo mogli mnie zrobic na ateistę). Koniec szkół przeprowadzka spotkałem misjonarzy, już samo spotkanie z nimi pobudziło mnie do studiowania pism, do modlitwy (bo bałem się mówić do Boga, od tak dawna nie rozmawialiśmy, I to było NAWRÓCENIE. To pierwsze t było małe nawrócenie, bo człowiek próbował fundamentalistycznej wersji i okazywało się szybko że to nie to.

Tak więc nawracanie dwuetapowe są bardzo powszechne.

(Przperaszam za ewentualną możliwość problemów ze zrozumieniem mojego posta- mam wysoką gorączkę ale i tak chce świadczyć jakoś dla Boga.


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):
http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 kwie 2009, 07:15

Advocatus_Dei pisze:ale i tak chce świadczyć jakoś dla Boga.

Którego boga? Tego Jezusa, który był bratem Lucyfera?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 kwie 2009, 11:09

Tego Jezusa Chrystusa, który zmarł na krzyżu dla naszego zbawienia potem wrócił po zmartwychwstaniu i objawił się ludom Ameryki a teraz zasiada po prawicy Boga-Ojca i powróci na Ziemię gdy wypełnią się Dni Ostatnie.


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):

http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 kwie 2009, 11:18

Advocatus_Dei pisze:Tego Jezusa Chrystusa, który zmarł na krzyżu dla naszego zbawienia potem wrócił po zmartwychwstaniu i objawił się ludom Ameryki a teraz zasiada po prawicy Boga-Ojca i powróci na Ziemię gdy wypełnią się Dni Ostatnie.
Ten Jezus który objawił się ludom Ameryki to ten który jest jedynym Bogiem i który stworzył świat? Czy ten który ma brata szatana?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 kwie 2009, 11:22

Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, tak jak Jezus jest synem Bożym. Tak więc my wszyscy a także Lucyfer to dzieci Boże, aczkolwiek które zbłądziły. Bo wszystko pochodzi od Boga.


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):

http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 13 kwie 2009, 11:57

chyba temat się wyczerpał...


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości