Chrzest wejście na nowa drog3.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: pietrobus » 06 lis 2019, 17:20

Czym jest chrzest dla człowieka który wstępuje na ścieżkę i jest prowadzony przez Pana Jezusa?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: KAAN » 06 lis 2019, 20:57

pietrobus pisze:Czym jest chrzest dla człowieka który wstępuje na ścieżkę i jest prowadzony przez Pana Jezusa?
Czym jest chrzest dowiadujemy się z Biblii, natomiast "dla człowieka" chrzest jest czymś osobistym. Nie wiem o który rodzaj odpowiedzi ci chodzi, spróbuj sprecyzować.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: marioosh666 » 07 lis 2019, 11:52

pietrobus pisze:Czym jest chrzest dla człowieka który wstępuje na ścieżkę i jest prowadzony przez Pana Jezusa?

Chrzest jest symbolem nowego narodzenia, przynależności do Jezusa Chrystusa i jednocześnie świadectwem wiary.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: magda » 07 lis 2019, 17:09

Nie zawsze chrzest jest równoznaczny z nowonarodzeniem , nie zawsze też przy chrzcie dostaje się Ducha Bożego czasem człowiek jest ochrzczony ale nie narodził się na nowo i to nowonarodzenie następuje czasem później różnie bywa . Najlepiej by było zeby stało to się w czasie chrztu i żeby Duch Boży na człowieka wstąpił ale w Biblii jest przykład że to nastepuje w różnym terminie , to zależy od człowieka


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: KAAN » 08 lis 2019, 08:43

magda pisze: Najlepiej by było zeby stało to się w czasie chrztu i żeby Duch Boży na człowieka wstąpił ...
Najlepiej żeby człowiek się nawrócił i został zbawiony a potem się chrzcił. Chrzest bez nawrócenia to oszukiwanie siebie i innych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: magda » 08 lis 2019, 14:09

Masz rację ale człowiek nierzadko myśli ze się nawrócił i nie zawsze jeszcze jest dobrze obeznany z Bożym słowem a już bardzo chce do Boga . Mj syn ochrzcił się majac 14 lat i niestety jest teraz niewierzący bo on w ogóle niewiele wiedział a to jest rolą pastora który przygotowuje do chrztu delikwenta zeby dokładnie sprawdził co taka osoba wie i czy nie jest to dziecinne zauroczenie nowością jak u mojego syna , on do teraz nic nie rozumie ale pastor go do chrztu dopuścił. Z reszta zobacz na listy apostołów są pisane do nawróconych i ochrzczonych a jednak czasem taak ich strofują jak by nie nazodzonych na nowo . Róznie to bywa w praktyce , myślę ze jeśli mój syn się nwróci i narodzi na nowo nawet w starośći to też byłoby dobrze ciagle się o to modlę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: marioosh666 » 08 lis 2019, 15:25

KAAN pisze:Najlepiej żeby człowiek się nawrócił i został zbawiony a potem się chrzcił.

Chrztu zazwyczaj udzielają dojrzali chrześcijanie, więc wypadałoby wcześniej poznać delikwenta i jego motywacje. Wiem, że można popełnić błąd. Rzecz w tym, żeby dołożyć należytej staranności i chrzcić już nawróconych, którzy wiedzą na co się piszą.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: pietrobus » 17 lis 2019, 10:08

Hej.

Chodzi mi o to czym chrzest był dla was. Jak się okresliliscie w swoim świadectwie.
Ja biorę chrzest za tydzień. Ale świadectwo moje nagranie, uważam że poszło mi tragicznie. Przygotowywałam się, Ale co do czego przyszło wymiękłem.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: christianinroman » 17 lis 2019, 16:44

Pietrobus. W którym zborze będziesz chrzczony, a może w Odrze, bo jest ciepło?


Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: pietrobus » 17 lis 2019, 17:37

christianinroman pisze:Pietrobus. W którym zborze będziesz chrzczony, a może w Odrze, bo jest ciepło?

A ty z czym masz znów problem?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: pietrobus » 23 lis 2019, 18:58

Jutro chrzest. Już nie mogę się doczekać. :)


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: pietrobus » 24 lis 2019, 14:57

No. Już po. Jestem w domu. Pan pozwolił mi przyjąć chrzest. Było świadectwo i to było wyjątkowe. Popłakałem się. Tylu sióstr i braci nie miałem. Dobre to co Pan czyni. Było dobrze.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wejście na nowa drog3.

Postautor: KAAN » 24 lis 2019, 17:11

Niech Pan Bóg odbierze sobie chwałę z twojego chrztu i niech ci błogosławi w twoim życiu z Panem Jezusem :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości